Čtyři americké metropole chystají nákup 24 000 elektromobilů

Jan Horčík - 16 Leden 2017

Los Angeles, San Francisco, Seattle a Portland se chystají vypsat společnou veřejnou zakázku na dodání 24 000 elektromobilů. Ke stejnému záměru by se mohla připojit i další města a počet aut by tak mohl vzrůst až ke 100 000.auto Chevrolet Bolt elektromobil nákup elektrického aut

Nový elektromobil Chevrolet Bolt by měl letos prodeje aut na baterie v USA výrazně podpořit
foto: General Motors

Jedním z hlavních organizátorů celé akce je město Los Angeles, resp. jeho starosta Eric Garcetti. Podle jeho názoru "má každá komunita sílu bojovat s klimatickou změnou a není třeba čekat na nějakou osobu nebo vládu aby ukázala cestu". Když budou velká města jednat společně, půjdou příkladem, postrčí inovaci, zlepší ovzduší a urychlí nevyhnutelný přechod k nízkoemisní budoucnosti.

Není náhoda, že nová iniciativa vychází právě z Los Angeles. Jde o největší metropoli státu Kalifornie, v němž se prodá 50 % všech aut do zásuvky v celých Spojených státech. Samotné Los Angeles už nějakou dobu tlačí elektrifikaci kupředu. Nedávno například nasadilo 150 elektromobilů BMW i3 jako policejní vozy, nakupuje také Nissan Leaf pro veřejné služby a zkouší i elektrická nákladní auta.

Prozatím má iniciativa nákupu 24 000 nových elektromobilů podobu informační poptávky jednotlivým automobilkám. Zda by vůbec byly schopny takové množství aut dodat, splnit zadané požadavky a jaká by byla cena aut. Odpovědět by měly do 1. března 2017. Do budoucna by se pak mohl počet odebraných aut ještě rozšířit.

Eric Garcetti je totiž předsedou komise Mayors National Climate Action Agenda (MNCAA), která sdružuje 51 starostů amerických měst, kteří se zasazují o boj proti klimatickým změnám. Skupina zároveň nedávno poslala společný dopis Donaldu Trumpovi, ve kterém ho žádá, aby dodržel podporu pro Pařížskou klimatickou dohodu.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Cipísek D

Omezení pro stará auta v Paříži

ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000100116/obsah/516440-omezeni-pro-stara-auta-v-parizi

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA pohlavný nepriateľ !! youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Dobrá zpráva: podobná akce se chystá i v českých městech. Bude se jednat o cca 10tis ks EV a kdokoli se může připojit. Je to veřejná akce regionálních politiků na podporu občanského zdraví a jako podpora boje proti zhoršování klimatu. Soutěž měst má být vypsaná 1.dubna.... :)
Ve stejný den bude zahájena také akce s názvem "rychlonabíječka ke každému Městskému úřadu" a před Obecní hospodu - akce proti zavíraní malých hospod z důvodu EET!

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

vtipné :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Souhlas. Napiste nekdo Ericu Garcettimu, ze by nebylo spatne udelat k tomu jeste nejakou verejnou listinu se zavazny rezervacnim poplatkem, kde by bylo mozne se k nim pripojit. ;o)

Uff, mohl bych se taky k těm městům přidat?
:-)
Myslím, že se jim podaří srazit cenu dost dolů...

---

Nissan Leaf 40 kWh od 9/2018 najeto doposud 25000 km 2/2021. Vesměs spokojenost.

Obrázek uživatele Josef

Na facebooku je skupina, která se snaží vyjednávat s BMW o skupinové koupi i3.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je něco co by mohlo na i3 zreznout? Díky

Obrázek uživatele Josef

O ničem nevím.

Obrázek uživatele Kuk

Určitě na tom zrezne láska ke spalovákům.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil