ČSOB Leasing nabízí svým klientům elektromobil

Součástí vozového parku společnosti ČSOB Leasing je nově elektromobil Volkswagen e-Golf. Auto nabízí k vyzkoušení i svým klientům.

ČSOB Leasing provozuje v rámci své flotily nový elektromobil Volkswagen e-Golf
foto: ČSOB Leasing

TISKOVÁ ZPRÁVA

Státy Evropské unie v loňském roce zaznamenaly nárůst prodejů elektromobilů o 50 % na 97 791. Z uvedeného počtu téměř 60 % tvoří čisté elektromobily, zbytek ostatní osobní automobily s elektrickým pohonem (plug-in hybridy).

V Česku byl meziroční nárůst registrací elektromobilů více než 100 %. Prodalo se jich u nás téměř šest set.

„Nárůst počtu elektromobilů není až tak překvapivý. Pro pohyb po městě je tahle forma pohonu ideální díky nižším provozním nákladům, velkému zrychlení, nulovým emisím a tichému chodu. I my ho používáme pro přesuny našich zaměstnanců po Praze. Protože tyto alternativní pohony chceme propagovat aktivně, vozidlo nabízíme k zapůjčení a vyzkoušení i našim klientům,“ popisuje Josef Rosenkranz, místopředseda představenstva a obchodní ředitel společnosti ČSOB Leasing.

Vzhledem k tomu, že ČSOB Leasing podporuje rozvoj elektromobility a dalších alternativních pohonů, umožňuje svým klientům z řad podnikatelů i soukromých osob také jejich financování.

„ČSOB Leasing umí kromě leasingu finančního a operativního financovat elektromobily také účelovým podnikatelským úvěrem,“ upřesňuje Petr Neuvirth, ředitel týmu Produktový a procesní rozvoj a marketing.

„Ekologická vozidla mají v porovnání s klasickými automobily odlišné provozní a užitné parametry. Vstupní pořizovací cena je sice vyšší, než u obdobného modelu se spalovacím motorem, provozní náklady jsou pak ale výrazně menší. Zákazníci tak mohou jezdit nejen ekologičtěji, ale v konečném důsledku hlavně levněji,“ dodává Neuvirth.

Součástí vozového parku ČSOB Leasing je Volkswagen e-Golf s dobou dobíjení od osmi do třinácti hodin. Díky spotřebě pouhých 12,7 kWh na 100 km je e-Golf navíc nejúspornějším elektromobilem ve své třídě. Při tak nízké spotřebě překvapí jeho velké zrychlení – z 0 na 60 km/h za pouhých 4,2 sekundy. Jeho dojezdová vzdálenost na čistě elektrický pohon se v praxi pohybuje od 130 do 190 km.

V celé České republice v současnosti jezdí téměř 1 000 elektromobilů, poslední tři čtvrtletí s více než třemi stovkami nově registrovaných elektromobilů však signalizují rychlý rozmach celého odvětví.

„Tento rozrůstající se vozový park má momentálně k dispozici více než 100 veřejných dobíjecích stanic, téměř polovinu z nich nabízí svým zákazníkům projekt Elektromobilita Skupiny ,“ zakončuje Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie, skupiny ČEZ.

tisková zpráva

6 komentářů u “ČSOB Leasing nabízí svým klientům elektromobil”

Napsat komentář