ČEZ rozšířil flotilu elektromobilů o Nissan Leaf

V úterý 26. listopadu převzali zástupci společnoti ČEZ k užívání první dva vozy Nissan Leaf. Předání proběhlo u rychlodobíjecí stanice elektromobilů v centrále firmy. ČEZ využije vozy v rámci projektu Elektromobilita.

Elektromobily Nissan Leaf ve flotile ČEZ
foto: ČEZ

„Dnešní předání dvou vozů Nissan Leaf předchází další spolupráci, o které v současnosti probíhají jednání. Naší snahou je, aby se elektromobilita v České republice v následujících letech aktivně rozvíjela, a proto se společností Nissan hovoříme kromě jiného také o společných plánech v oblasti rozvoje nezbytné dobíjecí infrastruktury,“ naznačuje budoucí plány spolupráce Pavel Cyrani, ředitel divize strategie energetické společnosti ČEZ.

Dva nové elektromobily Nissan Leaf využije Skupina ČEZ v rámci projektu Elektromobilita ČEZ, při kterém získá další poznatky o chování elektromobilů v každodenním životě. Ty následně využije pro účely rozvoje a výstavby sítě dobíjecích stanic v České republice.

Pro automobilku Nissan se jedná již o druhou generaci vozu Leaf. Ta uživatelům nabízí delší dojezd (199 km), vyšší úsporu energie a především výrazně nižší cenu pro koncového zákazníka.

„Nissan Leaf je první sériově vyráběný 100% elektromobil na světě, který je díky své komfortní i bezpečnostní výbavě plně srovnatelný s automobily na tradiční paliva a jehož celosvětové prodeje se blíží hranici 100 tisíc kusů. Jsme rádi, že Skupina ČEZ zařazuje Leaf mezi své standardní pracovní a služební vozy. Rozvoj elektromobility v České republice je také pro nás jednou z priorit a proto si vzájemné spolupráce velmi vážíme,“ přibližuje strategii společnosti Nissan Zdeněk Fořt, Country manager společnosti Nissan v ČR.

tisková zpráva

8 Comments on “ČEZ rozšířil flotilu elektromobilů o Nissan Leaf”

  1. nezapominejme ze ale nestaci
   nezapominejme ze ale nestaci 230V zasuvky jakozto nabijeci stanice 😀 to bychom tam stravili vecnost 🙂

   Podle me idealnim AC dobijecka je 43kW ala Renault Zoe. A DC 120kW ala Model S. Ikdyz si myslim ze do budoucna se dostaneme i na hranici 200kW DC.

   Samozrejme CEZ o necem takovem nema ani poneti 😀 pro ne je elektromobilita jen „doplnkove reseni prepravy“

Napsat komentář