Autosalon IAA Frankfurt 2009: nový hybrid Toyota Auris HSD

Jan Horčík - 14 Září 2009

Toyota odhalila informační oponu nad svým novým hybridem Toyota Auris HSD. Koncept představí už za pár dnů na autosalonu ve Frankfurtu. O pohon hybridního auta se stará 1.8l čtyřválec doplněný o systém hybridního pohonu Hybrid Synergy Drive stejný jako v Priusu.
Toyota Auris HSD
Energii ventilačnímu systému dodávají solární panely umístěné ve střeše automobilu. S touhle vychytávkou přišel už letos představený Prius třetí generace a údajně je o tuto "fíčurku" překvapivě vysoký zájem. Ostatně, přijít k autu do kterého celý den pere sluníčko a cítit se vevnitř jako v bavlnce, kdo by to nechtěl. ČÍST DÁL...

Toyota Auris HSD Toyota Auris HSD Toyota Auris HSD

Emise hybridu Auris HSD by se měly pohybovat pod 100 g/km. Celkově kvalitnímu zpracování odpovídají také LED světlomety a aerodynamický koefecient 0.28. Výroba by podle dostupných informací měla začít už v polovině příštího roku v Británii.

Jde o "plný hybrid", takže je možné jezdit čistě na benzin, nebo čistě na elektřinu (max. 2 km při rychlosti do 50 km/h), případně v kombinaci obojího. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne auto během deseti sekund. Toyota sází na skutečnost, že pětidveřové hatchbacky se v Evropě řadí mezi nejprodávanější automobily.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol