ČEZ rozšířil flotilu elektromobilů o Nissan Leaf

redakce - 27 Listopad 2013

V úterý 26. listopadu převzali zástupci společnoti ČEZ k užívání první dva vozy Nissan Leaf. Předání proběhlo u rychlodobíjecí stanice elektromobilů v centrále firmy. ČEZ využije vozy v rámci projektu Elektromobilita.elektromobily Nissan Leaf ve flotile ČEZ

Elektromobily Nissan Leaf ve flotile ČEZ
foto: ČEZ

„Dnešní předání dvou vozů Nissan Leaf předchází další spolupráci, o které v současnosti probíhají jednání. Naší snahou je, aby se elektromobilita v České republice v následujících letech aktivně rozvíjela, a proto se společností Nissan hovoříme kromě jiného také o společných plánech v oblasti rozvoje nezbytné dobíjecí infrastruktury,“ naznačuje budoucí plány spolupráce Pavel Cyrani, ředitel divize strategie energetické společnosti ČEZ.

Dva nové elektromobily Nissan Leaf využije Skupina ČEZ v rámci projektu Elektromobilita ČEZ, při kterém získá další poznatky o chování elektromobilů v každodenním životě. Ty následně využije pro účely rozvoje a výstavby sítě dobíjecích stanic v České republice.

Pro automobilku Nissan se jedná již o druhou generaci vozu Leaf. Ta uživatelům nabízí delší dojezd (199 km), vyšší úsporu energie a především výrazně nižší cenu pro koncového zákazníka.

„Nissan Leaf je první sériově vyráběný 100% elektromobil na světě, který je díky své komfortní i bezpečnostní výbavě plně srovnatelný s automobily na tradiční paliva a jehož celosvětové prodeje se blíží hranici 100 tisíc kusů. Jsme rádi, že Skupina ČEZ zařazuje Leaf mezi své standardní pracovní a služební vozy. Rozvoj elektromobility v České republice je také pro nás jednou z priorit a proto si vzájemné spolupráce velmi vážíme,“ přibližuje strategii společnosti Nissan Zdeněk Fořt, Country manager společnosti Nissan v ČR.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jejda... To se ČEZ rozjel-plácnul přes kapsu. Tímhle tempem budou mít za chvíli už.... i víc než dva. :-)
Už to tu někdo psal - bez nabíječek se to nespustí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

chjo, zase článek o ničem...

Už jsem to psal u jiného článku, všem co nechtějí čekat a spoléhat na tyto velké molochy doporučuji spojit síly s panem Kubišem, jedmín z majitelů Modelu S v ČR, který toto už nějaký čas řeší a další spojence určitě přivítá...http://www.roznovan.cz/~kubis/nabijeni.php

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Není potřeba žádných dalších poznatků o chování elektromobilů v každodenním životě, je potřeba stavět nabíjecí stanice a zákaznící už se najdou.

Obrázek uživatele Jolinar

nezapominejme ze ale nestaci 230V zasuvky jakozto nabijeci stanice :D to bychom tam stravili vecnost :)

Podle me idealnim AC dobijecka je 43kW ala Renault Zoe. A DC 120kW ala Model S. Ikdyz si myslim ze do budoucna se dostaneme i na hranici 200kW DC.

Samozrejme CEZ o necem takovem nema ani poneti :D pro ne je elektromobilita jen "doplnkove reseni prepravy"

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Samozřejme, minimálně 400V/3x32A Mennekes + 240V/16A pro případ nouze a pro elektrokola(skůtry).

A také CHAdeMO,protože všechna elekroauta z Japonska vč.Peugeot Ion a C Zero jsou na to stavěné.

---

ipekra

Obrázek uživatele Jolinar

A dokonce nova Kia Soul EV ma podporovat 100kW DC dobijeni, jen zatim neni jasne jestli CHAdeMO nebo CCS. Doufam ze CEZ zvladne nainstalovat 100kW dobijeni i pro Ceskou Republiku. Bylo by fajn kdyby jednou sel prikladem a ne jako posledni...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?