BMW a Peugeot Citroen budou společně vyvíjet hybridy

Skupiny a se rozhodly vstoupit do nové etapy vzájemné spolupráce v oblasti a vytvořit podnik, ve kterém budou obě skupiny vlastnit 50 %. Dostal název BMW Peugeot Citroën Electrification.   

Dohodu podepsali 1. února předseda představenstva skupiny BMW Norbert Reithofer a předseda představenstva PSA Peugeot Citroën Philippe Varin. Představitelé skupin BMW a PSA Peugeot Citroën podepsali již v říjnu 2010 dokument „Mémorandum of Understanding“ týkající se záměru rozšířit vzájemnou spolupráci na hybridní systémy.

Cílem společného podniku je vyvíjet a vyrábět komponenty pro hybridní vozy, což je odvětví zaznamenávající rychlý růst. Spolupráce povede k výrazným úsporám pro oba partnery.

BMW Peugeot Citroën Electrification se soustředí na vývoj a výrobu součástek pro (bateriové moduly, elektrické stroje, generátory, výkonová elektronika, nabíječky) a dále také programového vybavení pro fungování hybridních systémů. Partneři budou vyvíjet, vyrábět a/nebo nakupovat tyto součásti společně, což oběma skupinám přinese výrazné úspory.

Cílem této iniciativy skupin BMW a PSA Peugeot Citroën je především vyvíjet standardní hybridní součásti pro elektrifikaci svých vozů. Dalším účelem spolupráce je vytvořit otevřenou evropskou platformu věnovanou těmto technologiím, která přispěje ke strukturalizaci evropského průmyslu na poli hybridních technologií.

Společný podnik bude moci v tomto směru zadávat určité vývojové práce svým dodavatelům a prodávat hybridní součástky i jiným podnikům než jen svým dvěma akcionářům.

Pokud společný podnik obdrží souhlas od příslušných protimonopolních úřadů, začne fungovat ve druhém čtvrtletí roku 2011. Nové hybridní součásti vyrobené v rámci této spolupráce budou do vozů obou partnerů montovány od roku 2014.

BMW a PSA Peugeot Citroën zakládají joint-venture k posílení vzájemné spolupráce na vývoji hybridních technologií

Management a pracovníci podniku BMW Peugeot Citroën Electrification vzejdou ze stávajících zaměstnanců obou společností. Doplní je také nově přijatí zaměstnanci. Hlavní místa ve vedení si oba akcionáři rozdělí rovným dílem.

Výkonným ředitelem (CEO) nového podniku bude jmenován současný manažer pro nákupní strategie skupiny BMW Wolfgang Güllich a generálním ředitelem stávající ředitel divize Péče o zákazníky a plánování kvality ve skupině PSA Peugeot Citroën Jean Leflour.

„Tato spolupráce nám umožní dosáhnout významných úspor v oblasti elektrifikace vozů. Znamená také významný krok na cestě k udržitelné mobilitě,“ prohlásil Norbert Reithofer. „Díky tomuto společnému podniku rozvineme a obohatíme naše odborné kompetence a budeme schopni se stát evropským leaderem v oblasti automobilů s hybridním pohonem,“ uvedl Philippe Varin.

Skupiny BMW a PSA Peugeot Citroën již několik let úspěšně spolupracují na poli benzinových motorů. V letech 2006 až 2010 vyrobily společně 1,8 milionů motorů. V únoru 2010 se oba partneři zavázali vyvinout novou generaci čtyřválcových benzinových motorů, které budou splňovat normu Euro 6. Společně vyráběné motory jsou v současnosti montovány do modelů a do řady vozů značek a .

Jeden komentář u “BMW a Peugeot Citroen budou společně vyvíjet hybridy”

Napsat komentář