BMW i8S půjde na trh v roce 2016

Jan Horčík - 26 Prosinec 2014

Už delší dobu se spekuluje o vylepšené sportovní verzi plug-in hybridu BMW i8. Ne že by snad už v základní verzi nešlo o nabušené auto, vždyť Top Gear jej prohlásil autem roku. Ale proč ho ještě nevylepšit?auto BMW i8 plug-in hybrid nový ke 100. výročí založení automobilky BMW

BMW si k oslavám stého výročí od svého založení nadělí novou, sportovní verzi plug-in hybridu BMW i8.
foto: BMW

Magazín CAR informuje, že nová verze BMW i8 se bude jmenovat BMW i8S a představena bude u příležitosti 100. výročí založení automobilky BMW (březen 1916). Do prodeje pak auto půjde koncem roku 2016 nebo v roce 2017.

Že BMW chce k výročí supervýkonnou i8 už jsme informovali a magazín CAR tak dodává spekulacím novou legitimitu. Podle redaktorů magazínu jde už dnes o skutečný výrobní model zhruba odvozený od původní i8.

V autě údajně zůstaly moduly Life a Drive, tedy kastle a plug-in hybridní pohon. Ostatní komponenty jsou ale mnohem lépe integrované, automobilka využije ještě více materiálů a navíc uvnitř přibude místa.

Jízda sportovní verzí by měla být agresivnější a dynamičtější, stejně jako vzhled. Výkon by se měl zvednout až o 150 koní (celkový tedy bude přes 500 koní), čímž by zrychlení z 0 na 100 km/h mělo klesnout ke 3,5 vteřinám. Prozatím se konstruktéři rozhodují zda využijí 2.0l čtyřválcové turbo (320 koní) nebo třílitrový šestiválec (480 koní).

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele JIP

Premiove, ale dle uvedenych parametru na Teslu P85D zrychlenim stejne nedosahne :D
To je mi veru velice vtipne.

---

Můj článek o tom jak jsem navštívil Tesla Motors ;)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol