BMW i8S půjde na trh v roce 2016

Už delší dobu se spekuluje o vylepšené sportovní verzi plug-in hybridu BMW i8. Ne že by snad už v základní verzi nešlo o nabušené auto, vždyť Top Gear jej prohlásil autem roku. Ale proč ho ještě nevylepšit?

BMW si k oslavám stého výročí od svého založení nadělí novou, sportovní verzi plug-in hybridu BMW i8.
foto: BMW

Magazín CAR informuje, že nová verze BMW i8 se bude jmenovat BMW i8S a představena bude u příležitosti 100. výročí založení automobilky BMW (březen 1916). Do prodeje pak auto půjde koncem roku 2016 nebo v roce 2017.

Že BMW chce k výročí supervýkonnou i8 už jsme informovali a magazín CAR tak dodává spekulacím novou legitimitu. Podle redaktorů magazínu jde už dnes o skutečný výrobní model zhruba odvozený od původní i8.

V autě údajně zůstaly moduly Life a Drive, tedy kastle a plug-in hybridní pohon. Ostatní komponenty jsou ale mnohem lépe integrované, automobilka využije ještě více materiálů a navíc uvnitř přibude místa.

Jízda sportovní verzí by měla být agresivnější a dynamičtější, stejně jako vzhled. Výkon by se měl zvednout až o 150 koní (celkový tedy bude přes 500 koní), čímž by zrychlení z 0 na 100 km/h mělo klesnout ke 3,5 vteřinám. Prozatím se konstruktéři rozhodují zda využijí 2.0l čtyřválcové turbo (320 koní) nebo třílitrový šestiválec (480 koní).

One Comment on “BMW i8S půjde na trh v roce 2016”

Napsat komentář