BMW i8 čeká facelift: vyšší dojezd, bezdrátové nabíjení

Po updatu elektromobilu BMW i3 to vypadá, že se brzy objeví i facelift plug-in hybridu BMW i8. Britské auto roku 2015 získá vyšší dojezd na elektřinu a další novinky.

Na veletrhu spotřební elektroniky CES 2016 v Las Vegas ukázalo BMW také novou verzi BMW i8 Spyder, která by se měla objevit souběžně nebo o málo později jako očekávaný facelift
foto: BMW

Pro plug-in hybrid BMW i8 se údajně připravuje menší optická změna a další, větší změny v kapacitě baterie a možnostech dobíjení. Facelift by měl podle Autocar.co.uk přijít na trh nejpozději na konci roku 2017.

Prototyp se už údajně testuje na silnicích a bude obsahovat některé technologie, které se objevily ve speciální verzi BMW i8 sloužící jako safety car při závodech Formule E. Například více lehkých materiálů typu (uhlíkovými vlákny tvrzené plasty).

Očekává se výkonnější pohonné ústrojí, které by mělo nabídnout kombinovaný výkon 313 kW (425 koní). Dnes je to 266 kW (362 koní) se zrychlení z 0 na 100 km/h během 4,4 sekundy.

Spolu s tím se očekává kvalitnější baterie jak co do výkonu, tak kapacity, která umožní ujet více než aktuálních 37 km čistě na elektřinu. Diskutuje se také o sportovnějším odpružení, lehčích kolech a poprvé také bezdrátovém nabíjení.

Verze pro Formuli E totiž bezdrátové indukční nabíjení využívala díky spolupráci s americkou společností Qualcomm. Už delší dobu se spekuluje také o verzi BMW i8 Spyder, o které Harald Krüger, šéf automobilky, koncem roku 2015 řekl, že do výroby půjde. Dokonce se pak ukázala na veletrhu CES 2016 v Las Vegas.

7 Comments on “BMW i8 čeká facelift: vyšší dojezd, bezdrátové nabíjení”

Napsat komentář