BMW chystá další hybridy

Před časem bavorský výrobce luxusních limuzín překvapil všechny příznivce alternativ, když ohlásil dva hybridy v podobě BMW X6 (Active)Hybrid a ActiveHybrid 7. Právě model BMW X6 ActiveHybrid, SUV s osmiválcovým motorem, točivým momentem 780 Nm, zrychlením během 5,6 s na 100 km/h a spotřebou 9,9 l/100 km, byl nedávno oficiálně představen v USA.  

BMW Active Hybrid X6 BMW Active Hybrid X6 BMW Active Hybrid X6

Při té příležitosti se magazínu Autocar.co.uk podařilo vyzpovídat Petera Tünnermanna, hlavní postavu celého projektu, o plánech BMW týkajících se hybridních aut. X6 a ActiveHybrid 7 jsou první dvě vlaštovky, nicméně BMW považuje podle Tunnermannových slov elektrifikaci v oblasti osobní dopravy za čím dál tím důležitější.

„Hybrid je prvním krokem směrem k realizaci cíle bezemisní motorové opravy, řekl doslova zmíněný pán a nejspíš tak našponoval uši všech příznivců elektromobility. A proč se BMW rozhodlo využít jednou mild-hybrid a podruhé plný hybrid? „Mild hybrid je mnohem jednodušší na modifikaci existujícího vozidla a může být podpořen lithium-iontovou baterií, která nabízí rychlé dobíjení,“ vysvětlil. „Není ale schopen jízdy s nulovými emisemi. Plný hybrid je mnohem komplexnější a vyžaduje mnohem větší baterii, která významně zvyšuje cenu. Proto jsme použili NiMH,“ doplnil.

Na jaké další hybridní automobily se tedy můžeme od BMW těšit? „Modely řady 3-, 5- a 7- jsou jasně mnohem lépe uzpůsobené pro mild-hybrid pohon, především díky jejich masovému záběru. Větší a těžší modely jako X3, X5 a X6 jsou schopné získat plně hybridní pohon,“ řekl Tünnermann. Nakonec dodal, že třetí hybridní model odhalí automobilka během následujících 12 měsíců. Řekl také, že v rámci programu BMW EfficientDynamics se poohlížejí po možnosti diesel-hybridního pohonu.

3 Comments on “BMW chystá další hybridy”

Napsat komentář