Autosalon Ženeva: Porsche Semper Vivus, hybrid z roku 1900

Jan Horčík - 01 Březen 2011

ve verzi "pro novináře" odstartoval právě dnes. si pro novinářskou kastu i běžné návštěvníky připravilo krásné překvapení. Je jím zrestaurovaný vůz Porsche Semper Vivus, historicky první z roku 1900.   
hybridní auta Semper Vivus

První na světě, Porsche Semper Vivus, byl sestrojen zakladatelem automobilky Porsche, panem , v roce 1900. Během minulých čtyř let se zaměstnanci Porsche Muzea ve Stuttgartu snažili vrátit klasickému automobilu jeho dřívější krásu.

Přesně 111 let po zmíněném historickém okamžiku se světově první hybrid znovu připomíná na autosalonu v Ženevě, aby poukázal na to, že technologie je tím, co v současné době žene kupředu.

Porsche k té příležitosti oznámilo, že do výroby půjde vedle novinky v podobě SUV také další hybridní model, a to .

se má pohybovat na hodnotě 6,8 l/100 km, přestože jej bude pohánět přeplňovaný třílitrový šestiválec doplněný o elektromotor s výkonem 47 koní. Celkový výkon soustavy bude 380 koní.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Za podobné obnovení Benz Viktorie z našeho NTM za totality v sedmdesátých letech ve Stuttgartu , zazněly při její letošní návštěvě Mercedes Benz klubu v muzeu slova smutku nad ztrátou její dobové autentičnosti . Nemají vystavovatelé zmíněného Porsche Semper Vivusu podobné obavy , když ho uvedli do tak vyšlechtěné podoby ? (Snižuje se tím cena exponátu)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.