Autosalon Frankfurt 2013: BMW představí plug-in hybrid Concept X5 eDrive

Už za pár týdnů začne ve Frankfurtu další ročník slavného autosalonu. Zatímco elektromobil BMW i3 už se světu představil v trojnásobné světové premiéře, do domácího Frankfurtu si bavorská automobilka připravila něco jiné. Plug-in hybridní SUV BMW Concept X5 eDrive.

Jedna z velkých premiér pro Autosalon Frankfurt 2013: plug-in hybrid BMW Concept X5 eDrive
foto: BMW

Zatraceně dlouhý název BMW Concept X5 eDrive by nejspíš rád navodil dojem, že auto je tak vzdálené od výroby, jak jen to jde. Jenže samotný vůz přitom vypadá, že je naopak téměř připraven vyjet z továrny.

Jenže takhle vypadal i BMW eDrive Concept Active Tourer představený na autosalonu v Paříži 2012. Nový koncept X5 by se dal považovat za jeho pokračování a další přiblížení plug-in hybridního BMW ke skutečné výrobě.

BMW Concept X5 eDrive BMW Concept X5 eDrive BMW Concept X5 eDrive

Auto je vybaveno li-ion baterií a elektromotorem o výkonu 95 koní. Do rychlosti 120 km/h může jet čistě na elektřinu, která vydrží (nikoliv nutně při této rychlosti) max. na 30 km jízdy. Hlavní pohonnou jednotkou zůstává přeplňovaný benzinový čtyřválec.

Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne plug-in hybrid pod sedm vteřin. K dispozici jsou tři jízdní módy: automaticky, plně elektrický a “šetrný”, který ponechá energii v baterii k pozdějšímu využití. K dispozici je pohon na všechna čtyři kola. Podle BMW nabíne novinka spotřebu pouze 3,8 l/100 km.

tisková zpráva

One Comment on “Autosalon Frankfurt 2013: BMW představí plug-in hybrid Concept X5 eDrive”

Napsat komentář