Smart odkýval elektrický skútr, doplní elektromobil a elektrokolo

Jan Horčík - 11 Květen 2012

Daimler na to jde od lesa. Jeho značka Smart byla až doposud známa pro malá městská vozítka. V posledních letech je přestavuje do podoby elektromobilů Smart ED a už letos uvede jeho třetí generaci. Kromě toho ale chystá také elektrokolo a elektroskútr.elektroskútr smart escooter

Elektroskútr smart escooter bude stylový - a jistě ne levný
foto: Daimler

a elektroskútr smart escooter byly odhaleny společně s elektromobilem Smart ED na v Paříži v roce 2010. Nedávno bylo potvrzeno, že elektrokolo Smart ebike půjde do výroby.

Teď je jasné, že stejný osud potká také elektrický skútr. Na trhu se má objevit v roce 2014. Podle Daimleru nebudete pro jeho řízení potřebovat řidičský průkaz, takže lze očekávat max. rychlost do 45 km/h a tomu odpovídají slušný dojezd kolem 100 km.

Podle magazínu Gizmag se do finální výrobní verze elektrického skútru nejspíš dostanou i takové vychytávky jako ABS, airbag, systém pro sledování slepých úhlů a snad i možnost připojení smartphone.

Podle Dr. Annette Winkler, šéfky Smartu, je cílem Daimleru udělat ze značky smart synonymum pro městskou mobilitu. S portfoliem těchto tří stylových elektrických strojů – elektrokola, elektroskútru a elektromobilu – se to může docela dobře povést.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.