Autosalon Detroit 2012: Acura NSX – hybridní sportovec

auto hybrid Acura NSX koncept

Honda NSX známá také pod jménem Acura NSX se stala legendou mezi sportovními kupé. Na autosalonu v Detroitu představila Honda jeho znovuzrození v podobě sportovního hybridu.

Honda si nebere servítky a s novou generací modelu NSX chce nabídnout ultimátní zážitek z jízdy
foto: Honda

Původní Honda NSX vyráběná v letech 1990 až 2005 byla poháněna třílitrovým hliníkovým VVT šestiválcem VTEC. S výkonem 290 koní jste mohli v 90. letech slušně zazářit – auto sloužilo např. japonské policii.

O nové generaci Acura NSX se mluví už drahně let. Kde nic tu nic, až na autosalonu v Detroitu v roce 2012 se konečně objevuje první koncept. Honda se rozhodla, že znovu vezme kategorii sportovních aut útokem.

Nová Honda NSX je postavena z nejlehčích materiálů, hlavní pohonnou jednotkou je šestiválec VTEC s přímým vstřikováním podobně jako u původní generace. Motor je umístěn vzadu a pohání zadní nápravu.

Hybridní systém SH-AWD doplňuje elektromotor a dvouspojková převodovka. K dispozici jsou ještě další dva menší elektromotory, které mohou pohánět přední kola.

Pohon na všechna čtyři kola má nabídnout výjimečně nízkou spotřebu, ale zároveň zrychlení hodné supersportu. Spekuluje se o výkonu kolem 400 koní.

Takanobu Ito, šéf Hondy, v tiskové zprávě prohlásil, že hybridní pohonný systém udělá z NSX ultimátní vyjádření myšlenky synergie mezi člověkem a strojem. Na trhu má být za tři roky, vyrábět se bude v USA, kde je také auto navrhováno.

Jalopnik

Napsat komentář