1. čtvrtletí elektromobilu BMW i3: prodalo se 2022 kusů

Jan Horčík - 14 Květen 2014

BMW má se svým elektromobilem i3 úspěch. Za první čtvrtletí roku 2014 se ho prodalo celkem 2022 kusů, z toho plných 638 doma v Německu. Jen během března si zákazníci přivezli domů přes 1000 těchto elektrických aut.auto elektroauto BMW i3 elektromobil prodeje

Prodej elektromobilu BMW i3 je úspěšný, aktuálně vstupuje auto na americký trh
foto: BMW

Pokud si dnes budete chtít koupit elektromobil BMW i3, budete na něj muset čekat minimálně šest měsíců. Takový je zájem o nové malé elektrické auto bavorské značky. BMW nedávno potvrdilo, že kvůli tomu musí navýšit výrobu.

Do konce roku 2013 bylo přitom v Evropě registrováno celkem 1282 těchto vozů, včetně 400 novinářských nebo dealerských předváděcích. Během prvního čřtvrtletí 2014 přibylo dalších 2022 kusů, což z BMW i3 dělá třetí nejprodávanější evropský elektromobil po Nissanu Leaf a Tesla Model S.

Od začátku roku 2014 údajně BMW vyrobilo přes 5000 kusů elektromobilu BMW i3. Denně vyjede z továrny v Lipsku na 100 "ítrojek". Není pochyb o tom, že tento počet bude nadále růst, protože právě tento měsíc začíná prodej BMW i3 také v .

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No na to jaky je BMW kolos, jake ma zdroje pro vyvoj atd, tak me to prijde jako vysmech. Vzdyt u jinych modelovych rad je 2000 kusu vyroba za 2 dny.
Tohle tempo stihala tesla u roadsteru a to ho delali rucne

Obrázek uživatele Jolinar

Tesla u Roadsteru prodala 2500 kusu za 4 roky

Nove dobijacie stanice v SR:

http://auto.sme.sk/c/7201806/cesta-z-bratislavy-do-kosic-stoji-elektromobilom-menej-ako-10-eur.html

Vie niekto nieco k tomu blizsie? Poloha, ceny, CHAdeMO atd.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za upozornění, pokusíme se zjistit podrobnosti.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele honza.t

Nebyly by informace .Kolik je prodaných čistých elektromobilů a kolik s prodlužovačem dojezdu (Range Extendem)
BMW i3 Range Extender (REX)

Obrázek uživatele Jolinar

2000ks za 3 mesice mi neprijde jako moc :-)
a jestli ani ne po pul roce uz musi rozsirovat vyrobu, tak to spise svedci o tom jak maly zajem ocekavali... Ale treba jen teprve rozjizdi vyrobu, tak jako tomu bylo u Modelu S v roce 2012.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil