Volkswagen v Číně nabídne přes 20 aut do zásuvky

Jan Horčík - 13 Květen 2015

Toyota musí v Číně vyrábět elektromobily. A musí to tak dělat i ostatní automobilky. Volkswagen se tam chystá nabídnout více než 20 nových elektromobilů a plug-in hybridů.auto elektromobil Volkswagen e-Golf

Elektromobil Volkswagen e-Golf se úspěšně začal prodávat v Evropě
foto: Volkswagen

Volkswagen vstoupil na západních trzích do světa elektromobility mezi posledními. Je tomu teprve pár měsíců, co začal prodej elektromobilů Volkswagen e-Golf a Volkswagen e-Up!

V i nutí automobilky k výrobě elektromobilů mimo jiné i stále přísnější emisní limity. Jenže stejné je to i v Číně.

Volkswagen upozorňuje, že nové zpřísnění emisních limitů v Číně je dokonce ještě ambicióznější, než v Evropě. A že bude těžší jich dosáhnout. Firma proto hodlá "v blízké budoucnosti" nabídnou na tamním trhu přes 20 nových elektrických aut do zásuvky.

Budou to jak menší vozy, tak větší i sedany. A půjde o elektromobily i plug-in hybridy.

Dr. Jochem Heizmann doslova řekl, že plug-in hybridy jsou ideálním řešením v krátko- a střednědobém výhledu. V dlouhodobém pak "možná může být realizován vývoj čistých elektromobilů". Heizmann dále upozorňuje, že velkým problémem je v Číně nabíjecí infrastruktura.

 
Obrázek uživatele honza.t

U srovnávacího testu e-Golfu mě překvapilo.
Přesto že je to přestavba. Automobil nebyl při vývoji koncipován jako čistý elektromobil. Dojezdem a jízdními výkony, muže s čistými elektromobily klidně soupeřit .Pro případného zájemce může být důležitý také fakt, že je méně nápadný než jeho konkurenti, kteří jsou prostě vzhledově ojedinělí a příliš nápadní.
http://www.autorevue.cz/elektricky-srovnavaci-test-bmw-i3-vs-vw-e-golf-vs-nissan-leaf

Obrázek uživatele Radovan

Taky jsem na to koukal, ale moc serveru autorevue.cz nevěřím. Příliš nápadně často tam vycházejí nejlépe při srovnání vozy koncernu VW, jedno zda Audi, Škoda, Seat či VW.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 46 tisíc km, elektrokolo Agogs Silver Go, domácí FVE 3,6kWp, ohřev vody solárními panely Vaillant, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 11 tis. km

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

Elektromobil a akumulace energie s dotacíEVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicPůjčte si elektromobil TeslaŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlinePůjčte si elektromobil Tesla Model X!