VIDEO: vše, co jste chtěli vědět o bezpečnosti elektromobilu Tesla Model S

Jan Horčík - 06 Únor 2014

Tohle půlhodinové video je výmluvným důkazem toho, že doba se mění. Jde totiž o záchranářský tréninkový manuál pro bezpečnostní zásahy na elektromobilu Tesla Model S. A opět nezbývá než konstatovat, že Tesla je prostě v PR naprostá jednička.auto Tesla Model S elektromobil záchranářské video tréninkové

Video mimo jiné ukazuje jakým způsobem je možné s celým elektromobilem manipulovat, kde jsou dobré opěrné body pro vzpěry apod.
foto: Tesla Motors

Automobilka Tesla Motors učinila skvělý krok už tím, že na novém tréninkovém záchranářském videu spolupracovala. Je to reklama, ale zároveň jasná ukázka jisté "corporate responsibility", tedy firemní odpovědnosti.

Video je pochopitelně v angličtině, je určeno pro americké záchranné složky. Na úvod jsou vysvětleny naprosté základy elektrických obvodů a vyvráceny některé mýty a "městské legendy" týkající se zásahů při nehodách elektromobilů.

Následně jsou detailněji rozebrány některé konkrétní komponenty elektromobilů, jako elektromotor, invertory, baterie - jejich specifikace a kde je najdeme. A postupně se - velmi názorně a srozumitelně - pokračuje ke složitějším problémům.

Zpět na HybridPřidat komentář

To hle tu už jednou bylo. :)

---

Renault Kangoo II, kat.N1, 22kWh, výkon 44kW, r.v.2012

I kdyby, vadí to moc?  :-)
Já to ještě neviděl a jsem rád, že to tu je.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil