VIDEO: Tesla Model S vs. Tesla Model S

Jan Horčík - 28 Únor 2014

Nejtišší závod dragsterů jaké jste kdy slyšeli. To je, když vedle sebe na závodní dráhu postavíte dva elektromobily Tesla Model S v nejvýkonnější verzi P85+. Ostatně, poslechněte si sami.auto elektromobil Tesla Model S P85 dragster závody

Elektromobily Tesla Model S P85+ na závodní dragsterové dráze
foto: YouTube

Závody dragsterů byly až donedávna spojeny s burácejícími motory, které ohlušovaly široké okolí. To se ale s nástupem elektrického pohonu mění. Důležitější než zvuk je totiž výkon, a tam má elektřina prostě a jednoduše navrch.

Zpět na HybridPřidat komentář

Není třeba nepřímá úměra mezi úmyslně navíc generovaným kraválem a délkou péra provozovatele? A je jedno jestli se jedná o spalovák nebo e-auto.
Pokud budete bydlet u silnice, tak budete děkovat všem svatejm za každé auto bez hluku.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no zvuk by bodnul ... nemusí teda zrovna ohlušovat ... stačil by nějaký takový sportovní ,,elektrozvuk'', co má F1 na elektřinu ... no jinak by elektromobily po desingové stránce hodně postrádaly ! nazozdíl od spalovákůl, a v provozu by nebyli tolik bezpečné ( PRO SLEPCE )!

Obrázek uživatele Jolinar

Tedka sice kradu cizi myslenku...
Ale myslim si ze by spalovaci auta mely klapat... Povoz tazeny konmi prece taky klapal ne? To prece jasne znaci, ze benzinak taky musi klapat :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jo to je dobrej nápad :-) A aby to bylo úplně správně měl by to být zvuk klapání takového počtu kopit podle toho jaký má auto výkon v koních :-) :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

kupte si mp3 / nevím co spalovací motor přidá na designu auta - osobně se mi Tesla moc líbí, jinak je to asi subjektivní záležitost každého, kdo to bude posuzovat. O bezpečnosti tichého elektromobilu toho už "odborníci " napsali hodně, každopádně umělé zvuky jsou z bezpečnostního pohledu nesmysl a umělý problém. Jako kluci jsme si dávali třeba pravítko do špic u kola, aby to mělo "zvuk", tak můžete zkusit něco podobného. Jinak výrobce spalováku, který by měl "tichý" motor, tak by podle Vás měl mít třeba generátor hluku? To už by byl opravdu Kocourkov...

Obrázek uživatele Hyperloop

Umím si ještě představit, že elektromobily budou uměle nějaký zvuk do určité rychlosti vydávat, ale určitě by neměl být ekvivalentní spalovacímu motoru. Ať je zcela specifický a úplně jiný, než jaký vytvářejí spalováky.
Tak jako tak asi první, co bych po koupi takového auta udělal, je že bych vymýšlel způsob, jak ten zvuk vypnout.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

už jsem to vymyslel - kleštičky a přecvaknout červený drátek. Jen jestli by nás potom nemrzelo, že vývoj toho umělého vytvářeče hluku stál automobilku nějaký ten milionek....

Obrázek uživatele Hyperloop

Proč by měly po designové stránce postrádat? Tohle jsem tedy opravdu nepochopil...
A vyloženě nesnáším tu snahu generovat umělý zvuk při jízdě. To je podle mě právě to nejlepší na eletromobilech, že jsou skoro úplně tiché. Aspoň by to naučilo chodce se pořádně rozhlížet, když přecházejí ulici.
Když už generovat umělý zvuk, tak max. do 70 km/h, kdy se dá předpokládat, že auto jede někde v obci a tudíž je potenciální střet s chodcem největší.
Má vůbec takový generátor Tesla?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

myslím, že o generátore zvuku sa uvažuje len do 25km/h, vo vyššej rýchlosti už počuť hučať pneumatiky a vzduch. Inak zdieľam názor, že výhoda elektromobilov je aj tichosť, a vždy keď vidím a počujem tie tzv. športové výfuky tak sa mi chce grcať. Prečo s tým hlukom otravujú ľudí? Nech si ten rámus nahrajú a doma si ho púšťajú až do prasknutia ušných bubienkov.

Obrázek uživatele Hyperloop

Možná jsem zaujatý, ale připadá mi, že řvát na celé okolí s těmi svým super trooper sporťáčkama ještě se speciální koncovkou na výfuku, aby to řvalo dvakrát tolik mají potřebu jen zakomplexovaní jedinci, kteří tím nepřímo říkají "Podívejte, tady sem, všimněte si mě, jakej sem děsnej frajer!"


e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.