Na letište Ruzyně povede tramvajPRAHA
Na letište Ruzyně povede tramvaj
Luxusní hybrid Infiniti EMERGE-EAUTO
Luxusní hybrid Infiniti EMERGE-E
Asie ujíždí Evropě levnými elektromobilyASIE
Asie ujíždí Evropě levnými elektromobily
Praha má první dobíjecí staniceČESKO
Praha má první dobíjecí stanice

VIDEO: elektromobil Tesla Model S prohrál proti elektrické přestavbě Mazdy Miata

Jan Horčík - 15 Červenec 2014

UPOZORNĚNÍ: u tohoto záznamu rychlostních závodů nepotřebujete špunty do uší. Na dragsterové dráze proti sobě totiž stojí elektromobil Tesla Model S a elektrická přestavba Mazda Miata. Tesla jednoznačně prohrála.auto Mazda Miata elektrická přestavba Tesla Model s dragstery závody

Tesla Model S versus elektrická přestavba Mazda Miata: kdo s koho
foto: Road Test TV

Ačkoliv elektromobil Tesla Model S rozhodně není žádný lenoch (zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne i pod 4 vteřiny), proti přestavěné Mazdě Miata prostě neměla šanci.

Přestavba známá jako "Assault and Battery" je poháněna 333V li-po baterií a dvěma 2000A kontrolery Zilla, které dodávají šťávu dvěma 9" elektromotorům NetGain. Díky tomu zvládla Miata čtvrtmíli během neuvěřitelných 9,27 vteřiny (228 km/h), zatímco Tesla za 12,72 vteřiny (164 km/h).

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zrychlení je pěkná věc, ale co dojezd? Tam vyhraje kdo?

A co jako je s dojezdem?
To jste na úplně jiném závodě, tohle jsou dragstery tam jde o rychlost na daném úseku. Myslíte si, že auto určené pro závod dragsteru na benzín ujede 1000 kilometrů! To asi těžko... Tak so sem pletete dojezd.

Obrázek uživatele Radovan

Hezký test, i když hodně neobjektivní. Je to asi jako když se postaví běžná tovární Škoda Favorit versus závodní Škoda Favorit z Barum Rallye. Navíc to Tesla pojala salónně, kdežto Mazda závodně. Včetně nahřátí pneumatik před startem kvůli lepší přilnavosti a přenosu síly na vozovku. To musel být smrad. Nějak mi pak uniká ta výhoda čistého nehlučného elektropohonu. Osobně ale mít tu Teslu, tak bych to pojal stejně. Není důvod vygumovat asfalt a přijít o 2 milimetry vzorku drahých pneumatik za pár sekund kvůli takovému "závodu" :-).

---

Elektromobil Peugeot Ion od 2/2014 33 tisíc km, elektrokolo Agogs Silver Go, domácí FVE, ohřev vody solárními panely, od 5/2016 druhý Peugeot Ion....

A proč neobjektivní? Co jiného jsou závody dragsterů? A o co asi v takovémhle závodě jde? Přeci o to být nejrychlejší. To se mi právě na závodech dragsterů líbí, že to není tak spoutaný pravidlama jako například formule F1, kde jsou všechna auta stejná, ale úplně stejná a když někdo z techniků vymyslí zlepšení výkonu, tak je za to naopak penalizovaný, k čemu to pak je?

Psát že je toto neobjektivní je jen plácání vody, naprostý nesmysl. V závodech dragsterů nikdy nebudou na dráze stejná auta, ale vlastně proč ne? Klidně tam můžou být na dráze 2 úplně stejná auta, pak se ukáže jen kdo na to rychleji šlápnul...

Tak určitě bylo jasné, jak to dopadne. To ale na atraktivitě nic neubralo. ;) Prostě tichý zabijáci v akci. :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Úplně souhlasím :-)

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

TrendPark elektromobil Nissan Leaf

zajímavé články