VIDEO: elektromobil Tesla Model S prohrál proti elektrické přestavbě Mazdy Miata

Jan Horčík - 15 Červenec 2014

UPOZORNĚNÍ: u tohoto záznamu rychlostních závodů nepotřebujete špunty do uší. Na dragsterové dráze proti sobě totiž stojí elektromobil Tesla Model S a elektrická přestavba Mazda Miata. Tesla jednoznačně prohrála.auto Mazda Miata elektrická přestavba Tesla Model s dragstery závody

Tesla Model S versus elektrická přestavba Mazda Miata: kdo s koho
foto: Road Test TV

Ačkoliv elektromobil Tesla Model S rozhodně není žádný lenoch (zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne i pod 4 vteřiny), proti přestavěné Mazdě Miata prostě neměla šanci.

Přestavba známá jako "Assault and Battery" je poháněna 333V li-po baterií a dvěma 2000A kontrolery Zilla, které dodávají šťávu dvěma 9" elektromotorům NetGain. Díky tomu zvládla Miata čtvrtmíli během neuvěřitelných 9,27 vteřiny (228 km/h), zatímco Tesla za 12,72 vteřiny (164 km/h).

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zrychlení je pěkná věc, ale co dojezd? Tam vyhraje kdo?

A co jako je s dojezdem?
To jste na úplně jiném závodě, tohle jsou dragstery tam jde o rychlost na daném úseku. Myslíte si, že auto určené pro závod dragsteru na benzín ujede 1000 kilometrů! To asi těžko... Tak so sem pletete dojezd.

Obrázek uživatele Radovan

Hezký test, i když hodně neobjektivní. Je to asi jako když se postaví běžná tovární Škoda Favorit versus závodní Škoda Favorit z Barum Rallye. Navíc to Tesla pojala salónně, kdežto Mazda závodně. Včetně nahřátí pneumatik před startem kvůli lepší přilnavosti a přenosu síly na vozovku. To musel být smrad. Nějak mi pak uniká ta výhoda čistého nehlučného elektropohonu. Osobně ale mít tu Teslu, tak bych to pojal stejně. Není důvod vygumovat asfalt a přijít o 2 milimetry vzorku drahých pneumatik za pár sekund kvůli takovému "závodu" :-).

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 62 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 21 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

A proč neobjektivní? Co jiného jsou závody dragsterů? A o co asi v takovémhle závodě jde? Přeci o to být nejrychlejší. To se mi právě na závodech dragsterů líbí, že to není tak spoutaný pravidlama jako například formule F1, kde jsou všechna auta stejná, ale úplně stejná a když někdo z techniků vymyslí zlepšení výkonu, tak je za to naopak penalizovaný, k čemu to pak je?

Psát že je toto neobjektivní je jen plácání vody, naprostý nesmysl. V závodech dragsterů nikdy nebudou na dráze stejná auta, ale vlastně proč ne? Klidně tam můžou být na dráze 2 úplně stejná auta, pak se ukáže jen kdo na to rychleji šlápnul...

Tak určitě bylo jasné, jak to dopadne. To ale na atraktivitě nic neubralo. ;) Prostě tichý zabijáci v akci. :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Úplně souhlasím :-)

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů CircontrolKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online

Newsletter