Uber v Chicagu testuje čínské elektromobily

Jan Horčík - 19 Březen 2015

Nová taxislužba/spolujízda Uber už zapustila kořeny i v České republice. V Německu ji zakázali. Doma v se jí ale daří dobře.auto Šen-Čen elektromobily BYD e6 taxi

Uber se aktuálně dohodnul s čínskou automobilkou BYD na testování elektromobilů BYD e6. Těch má už 25 pronajatých a tento počet se může rozšířit až na 200.

Čínské BYD má dnes celosvětový úspěch se svými elektrobusy. Ty už dnes prodává prakticky do celého světa. A doma v Číně je prodává po tisících. Prodeje jejích a elektromobilů se ale začínají odlepovat od země teprve teď.

Podobné schéma jako v Chicagu už BYD provozuje také v Londýně. Tam si 200 elektromobilů BYD e6 pronajala společnost Thriev. Uber dává svým řidičům možnost si elektromobily koupit nebo pronajmout.

Auto podle svého výrobce nabízí dojezd 300 km, podle střízlivějších odhadů 200 km na jedno nabití. Automobilka se dnes soustředí především na fleetový prodej, zatímco přímý prodej soukromým zákazníkům je zatím mimo Čínu silně omezen.

Cleantechnica
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ovšem soukromníkovi prakticky nedostupné, viz. odpověď níže...Zkoušel jsem zjistit cenu tohoto vozu na Ukrajině od tamějšího zastoupení automobilky, dověděl jsem se 80 000 USD!!! Za to si rozhodně koupím Teslu kdybych je měl.

Unfortunately we are mainly selling e-car to business group or taxi company considering the after-sales cost. I will let you know once we have other type of e-cars which is suitable for end users in EU.

Have a nice day.

Spring Huang | Business Development Manager | BYD Europe B.V.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Není se čemu divit, když v podstatě konkurence nic podobného nenabízí. Pak holt musí i NY sáhnout po čínském EV, což je v podstatě ostuda pro zavedené automobilky.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil