Toyota Prius nejspolehlivějším autem své třídy

redakce - 24 Únor 2017

Japonské značky Toyota a Lexus se opět umístili na předních pozicích žebříčku nejspolehlivějších aut organizace J.D. Power. Nejspolehlivějším automobilem v rámci celého průzkumu se ukázala být Toyota Camry, mezi kompaktními auty vede hybrid Toyota Prius.auto Toyota Camry spolehlivost

Nejspolehlivějším vozem vůbec je v novém hodnocení pro rok 2017 oblíbená Toyota Camry
foto: Toyota

Kromě nejvyššího skóre v celkovém hodnocení značek získal Lexus tři ocenění v různých kategoriích. Model ES se umístil nejvýše v kategorii prémiových vozů kompaktní třídy a Lexus GS pak kraloval prémiovým vozům střední třídy. RX bylo označeno za nejspolehlivější prémiové SUV střední třídy.

Z mainstreamových značek se nejvýše umístila Toyota (v celkovém hodnocení třetí), která obdržela sedm nejlepších ocenění napříč různými kategoriemi. Toyota Camry vykázala nejnižší průměrný počet nahlášených problémů na 100 vozidel (jednotka PP100) a byla označena za nejúspěšnější v kategorii vozů střední třídy.

Model FJ Cruiser vévodil kategorii kompaktních SUV a Toyota Prius si vybojovala nejvyšší příčku mezi kompaktními automobily. Modely Venza a Avalon obdržely nejlepší ohodnocení v kategorii SUV střední třídy, resp. vozů vyšší třídy, zatímco Toyota Prius v byla nejlépe hodnoceným kompaktním MPV. Oblíbená Sienna pak kralovala kategorii minivanů.

Studie hodnotí počet problémů nahlášených majiteli vozů modelového provedení 2014 v průběhu třetího roku vlastnictví vozidla. Studie spolehlivosti organizace J.D. Power potvrzuje, že dlouhodobá spolehlivost je pro zákazníky vybírající nový vůz i nadále důležitým faktorem.

Počet problémů zaznamenaných majiteli vozidel má vliv na jejich rozhodování při nákupu nového vozidla a ovlivňuje i zůstatkovou hodnotu automobilů.

tisková zpáva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pre predstavu: Toyota Camry-Taxi v Dubaji-piesok, horúčavy, brutálne zaobchádzanie a tie autá majú po milión km bez problémov, myslím že to sú 2,4benzin. Neskutočné
Prius (detto) som už popisoval x krát...

Škoda len že tieto prieskumy robí veľa inštitúcií, a veľa z nich neberie do úvahy JAPONSKE znacky. Je to presne pre toto, aby sa predávali európske auta, kde medzi značkami má všetko nadstavene svoj interval výmeny!

Obrázek uživatele Anonym123

susedia,potom, ako sa vrátili z usa si priviazli aj "tamojšie" - suv lexus a limuzínu mercedes. tuná ich používali ešte dvadsať rokov a ten lexus vídam s inou posádkou. neskutočne tiché V6.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

este doplnim že hybridne motory Lexus/Toyota su nejspolahlivejšie na svete a preto nechapem prečo este niekto kupuje dizle.
Hybrid má príplatok ako dízel, rovnaku spotrebu a inak vsytky vyhody benzinu....automat k tomu zadarmo.

Fakt nerozumiem, naco sa este dizle vyrabaju, mali by sa europske automobilky naučit robit motory pre meanstream ako hybrid Toyoty, tak benzin od mazdy.

Dízel len do velkych nakladakov a busov, inak zakazat.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol