Tesla už je v Číně: otevřela tam první dobíjecí stanice Supercharger

Jan Horčík - 30 Duben 2014

Na veletrhu Auto China 2014 představila americká automobilka Tesla Motors slavnostně první rychlodobíjecí stanice Supercharger. Čínští majitelé elektromobilů Tesla Model S tak mohou bez problémů a zdarma dobíjet svá auta přímo v Pekingu a Šanghaji.auto Tesla rychlodobíjecí solární stanice Supercharger

První rychlodobíjecí stanice Supercharger v Číně
foto: Tesla Motors

Elon Musk, šéf automobilky Tesla Motors, k tomu řekl: "V budoucnosti bude Tesla na výstavbě sítě rychlodobíjecích stanic Supercharger spolupracovat s partnery. První dobíjecí stanice v Pekingu byla vybudována ve spolupráci s Hanergy Solar Group. Tesla bude i nadále investovat do stavby Superchargerů v Číně s cílem rychlého rozšíření naší sítě."

Tesla Motors má v současné době své rychlodobíjecí stanice už v (>80), Evropě (>10) a Číně. Zmíněná společnost Hanergy zajistila v Číně speciální systém solárního dobíjení. To využívá speciální solární moduly sestavené z tenkovrstvých solárních článků s účinností údajně až 20,5 %.

V přípravě je už sedm dalších stanic Supercharger v Číně. Všechny mají získávat energii ze slunce, podobně jako první dva. Dobíječky budou otevřeny 24 hodin denně sedm dní v týdnu.

 

Kolikpak toho už v Číně asi jezdí :-)))

Obrázek uživatele honza.t
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mají vůbec i ty americké a evropské SC solární panely?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Některé ano.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zaujala mě zpráva o těch tenkovrstvých článcích o účinnosti až 20 %. To je totiž naprostá bomba. Pokud je to pravda, pak bude cena solárních panelů dále padat... Tenkovrstvé články jsou totiž výrobně velmi levné, prakticky za cenu skla + 20%:-)

Zatím bych byl opatrný. Dost to sleduji a zatím jsem to nikde nezaznamenal. Je to ale možná tím, že neumím Čínsky. Pokud to má i další parametry srovnatelné s křemíkovými články, tak je to opravdu velký posun. Četl jsem, že se chystají křemíkové články s účinností kolem 24%, ale je to už asi rok nějak se nic moc vcelku neděje.

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já bych tomu skoro i věřil, protože teď jsem koupil avancisy 130 W s 12% účinností. To docela jde.

No, bílou Teslu už jsem zahlédl i u nás ve Vrchlabí, což je pro mě důležitější. ;)

Přizná se onen šťastlivec? :)

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online