Tesla: nejbližší Supercharger bude v Drážďanech

Jan Horčík - 29 Říjen 2013

Elon Musk se na nedávném setkání se zaměstnanci Tesla Motors v Mnichově překvapivě rozhovořil. Díky tomu už je jasné, že palivové články jsou podle Muska kravina a že Model S bude mít do konce roku 2014 prohlížeč Chrome. Známe také další podrobnosti o síti Superchargerů v Německu a potažmo i Evropě.auto dobíjení elektromobilů Tesla Model S u dobíjecí stanice Supercharger

Síť rychlodobíjecích stanic Supercharger vyroste v příštím roce po celém Německu a bude zasahovat i do Švýcarska a Nizozemska. Nejblíže z Česka bude dobíječka v Drážďanech.
foto: Tesla Motors

V tiskové zprávě vydané u příležitosti německého vystoupení Elona Muska se doslova píše že kladné přijetí Modelu S v Německu je pro Tesla Motors klíčové. "Tesla bude v Německu významně investovat," dodal Musk.

První hlavní investicí je zrychlené budování sítě rychlodobíjecích stanic Supercharger. Už dnes je jasné, že německá síť Superchargerů bude přirozeně přecházet do Švýcarska a Nizozemska. Doufejme, že časem snad dosáhne až do Prahy.

Zajímavá je ale také další informace: všechny rychlodobíjecí stanice Supercharger instalované v Německu budou mít výkon 135 kW, tedy o 15 kW více než americké verze. Tesla navíc velmi jasně sdělila, že její rychlodobíječky budou otevřené německým i dalším automobilkám, "které navrhnou auta schopná dobíjet se výkonem 135 kW".

Jsme zvědavi, kdo hozenou rukavici zvedne! Druhou důležitou investicí Tesly v Německu bude rapidní expanze servisních center. Do konce roku se jich tam otevře dalších pět. Do konce roku 2014 bude 80 % německé populace žít do vzdálenosti 100 km od servisního centra Tesla.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

vše zaznělo zde:
hybrid.cz/tesla-v-nemecku-sit-superchargeru-specialni-tuning-modelu-s

Obrázek uživatele Jolinar

Muzete prosim dat link na tu tiskovku? Na strankach Tesly vidim jen tu o typkovi z Applu.

Obrázek uživatele Jan Horčík

zde na PR NewsWire

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Jolinar

dik


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion