Škoda City Car - malé auto z Mladé Boleslavi

Jan Horčík - 15 Březen 2011

si užívá obnoveného globálního růstu. V únoru česká automobilka prodala 63 800 aut po celém světě. V pondělí proběhla velká tisková konference, kde šéf Škody mimo jiné nastínil podrobnosti o novému modelu malého auta City Car.   
Volkswagen Up Škoda

Škoda City Car bude nejspíš skutečně založena na konceptu (viz. obrázek). Podle Vahlanda bude automobilka dodávat pouze s malými šetrnými benzinový motory. Diesely čeká ústup do sféry a .

City Car není finální název vozu, pouze dočasné označení. Konečné jméno nového malého auta zveřejní Škoda "ve správný čas". Má jít o auto především pro mladé matky, studenty či ti, kteří dojíždějí do města.

Škoda City Car půjde do prodeje v ještě letos. A to za cenu mezi 170 až 190 000 Kč. Jisté je, že cena bude pod 200 000 Kč, což je jakási psychologická hranice pro levná auta.

Na další trhy se dostane teprve v roce 2012. Zjevně bude určeno především pro Indii, Čínu, obecně rychle rostoucí Asii, ale také Evropu.

Výrobní verze má být představena letos na . Prodávat se bude v tří- i pětidveřové verzi. Cílem automobilky je každý následující rok představit alespoň jeden nový model.

Důvody jsou nasnadě. V roce 2010 automobilka ztrojnásobila zisk na 349 milionů euro. Tržby činily 8,692 mld. euro. Vyrobila přes tři čtvrtě milionu automobilů. Příští rok chce představit nový model zapadající mezi modely Octavia a .

Během následujících let má výrazně, až o 25%, vzrůst domácí výroba aut v továrnách Škoda. Cílem je do roku 2018 celosvětové prodeje zdvojnásobit.

 
Obrázek uživatele Pepa

Kolik by to koštovalo s elektromotorem a 30 kWh batérii?
Nemohu uvěřit že by byl skutečný rozdíl víc než jedno násobek ceny za čmouda.
Pak by se teprve rozjel prcek do světa!

---

Pepa

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vážení, to auto je ale ze Slovenska a né z Čech....
Děkuji, Petr

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zajímavý čtení o tomhle autě jsem našel v časopise AUTO7, můžete si to přečíst i online :-) cs.publero.com/auto-7/13-2011

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"A to za cenu mezi 170 až 190 000 Kč."
Auto za necelé dvě stovky...? OMG?! To je tak těžké napsat tři nuly nebo třeba "mezi 170 a 190 tisíci Kč"? Co to zase psalo za amatéra...?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Co ma tento clanok spolocne s hybridnymi technologiami ???

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online