Siemens dodá největší akumulační bateriové zařízení v České republice

redakce - 24 Říjen 2018

Největší bateriové úložiště v České republice o výkonu 4 MW bude vybudováno v areálu energetického zdroje C-Energy v Plané nad Lužnicí. SIESTORAGE v Plané potvrzuje trend vysokého nárůstu poptávky po bateriových úložištích energie. Jejich přínos je nesporný: od podpůrných služeb po efektivní využití energie z obnovitelných zdrojů.

SIESTORAGE v Plané potvrzuje trend vysokého nárůstu poptávky po bateriových úložištích energie. Jejich přínos je nesporný: od podpůrných služeb po efektivní využití energie z obnovitelných zdrojů.
foto: Siemens

Akumulační systém SIESTORAGE s aplikací SIESTART bude sloužit ke zvýšení flexibility stávajících zdrojů elektřiny a umožní smysluplně využít dodávky elektřiny vyrobené fotovoltaickou elektrárnou, která bude souběžně instalována. Navíc posílí schopnost zajistit příznivé ceny energií klientům. Akumulační systém bude zprovozněn v polovině roku 2019.

Technologie SIESTORAGE (Siemens Energy Storage), zahrnuje řídicí systémy, Li-Ion bateriové články, rozvaděče, střídače/měniče, transformátory, napájení vlastní spotřeby a další pomocné systémy, které budou v teplárně umístěny ve venkovním prostředí v kontejnerech.

Toto řešení redukuje náklady na stavbu a minimalizuje montážní práce v místě realizace. Bateriové úložiště bude mít garantovaný výkon 4 MW a využitelnou minimální kapacitu ve výši 2,5 MWh po dobu 10 let. Aplikace SIESTART představuje unikátní řešení pro využití bateriových systémů ve spojení se stávajícími rotačními zdroji.

Technické řešení SIESTORAGE pro C-Energy Planá

Výkon bateriového úložiště bude vyvedený kabelem do rozvodny 6,3 kV a jeho řídicí systém bude napojen na stávající řídicí systém energetického zdroje. Společnost C-Energy Planá bude SIESTORAGE používat především k:

- zajištění spolehlivých dodávek elektřiny v rámci vlastního areálu, včetně fotovoltaické elektrárny o výkonu 500 – 600 kWp

- v rámci dodávek do lokální distribuční soustavy (LDS)

- k vytvoření výkonové zálohy pro poskytování podpůrné služby se startem do 5 minut (MZ5)

- přechodu a provozu LDS v ostrovním režimu

- startu energetického zdroje ze tmy

...a k dalším potenciálním funkcionalitám v závislosti na provozu závodu, jako jsou regulace frekvence nebo výkonová regulace. Vysoká variabilita systému je umožněna především řídicím systémem, který byl vyvinut společností Siemens, a vhodnou volbou klíčových komponent.

Pod projektem je podepsáno české Siemens kompetenční centrum SIESTORAGE, které se zaměřuje na řešení pro akumulaci elektrické energie v části střední a východní Evropy. Díky kompetenčnímu centru společnost Siemens zabezpečuje kompletní realizaci podobných projektů na klíč, včetně servisních prací.

Energetický zdroj C-Energy Planá je významným jihočeským dodavatelem tepla a elektrické energie pro místní podniky i obyvatele města Sezimovo Ústí. Celkový instalovaný výkon C-Energy Planá je 60 MWe, přičemž dodávky tepla přesahují 500 tisíc GJ za rok.

SIESTORAGE je koncipován jako modulární systém, je tedy vhodný pro akumulaci a řízení i těch největších výkonů. Referenční projekty SIESTORAGE se nachází především ve střední a západní Evropě a USA, kde mají různá využití. Uplatnění nachází především v poskytování podpůrných služeb (regulace frekvence, napětí, vyvážení nerovnoměrnosti mezi výrobou a spotřebou), řešení ostrovních provozů, black-startů nebo obchodování s elektrickou energií. SIESTORAGE lze implementovat také v průmyslu pro řešení krátkodobých výpadků, které způsobují ztráty ve výrobě. Všechna využití je možné kombinovat a měnit bez nutnosti úprav dodané technologie.

Mezi výhody řešení SIESTORAGE s Li-Ion technologií patří rychlý čas odezvy na změny v distribučních a přenosových sítích, zaručená kvalita elektrické energie, flexibilní a modulární design pro mnoho případů použití, zvýšená spolehlivost díky zjednodušení architektury systému a vysoká celková účinnost dosahující 85 %.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Joe

OFF: Krádež vozu TESLA Model S na videu v Anglii

tady:

https://www.engadget.com/2018/10/22/tesla-model-s-theft-keyfob-hack/

***

Prej borci zachytili a prodloužili pasivní signál klíče z baráku.

Někde jsem čet jak tomu zabránit.. ... zhruba postup:

1) Klíč dát na dno vodoměrný šachty
2) Zaminovat předzahrádku
3) Z kotce vypustit dobrmany
4) Pro jistotu dát na kolo pod přední blatník odjištěnej granát.

---

Fotovoltická elektrárna 9 KWp -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))

Obrázek uživatele Kuk

off

Ještě jednou na téma dlouhodobej Tezla šórter do toho hodil widle protože

"Plain and simple -- Tesla is destroying the competition."

:)))

https://bit.ly/2JdPrFG

před 5ti lety
It has been almost 5 years since Citron published the following line:
“By the time this product is even approaching market, there will be
multiple other 200-mile range plug-ins that have been out for years.”

https://citronresearch.com/wp-content/uploads/2018/10/Citron-reverses-opinion-on-Tesla-too-compelling-to-ignore.pdf

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

kulový TESLA Q3 22:00 SELČ už je to tady

ir.teslamotors.com/events-and-presentations

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ztráty: 19 centů na akcii
tržby 6,1 milijardy dolarů

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tržby 6,82 milijardy dolarů

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Upravený zisk: 2,90 dolarů na akcii vs. očekávaná ztráta 19 centů na akcii

Obrázek uživatele Joe

Trochu jsem se pohrabal ve výsledcích za Q3

Labor hours per Model 3 decreased by more than 30% from Q2 to Q3, falling for the first time below the level for Model S and X," the company wrote. "In Q4, we will focus even further on cost improvements while continuing to increase our production rate."

Zdroj:
https://www.engadget.com/2018/10/24/tesla-turns-a-profit-in-q3-despite-musk/

***
Frajeři za Q3 v porovnání s Q2 snížili o 30% pracovní čas potřebný na výrobu TM3... Tak o tomhle si ve Wolfsburgu mohou nechat leda zdát :-)

---

Fotovoltická elektrárna 9 KWp -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nj s bičem za zadkem a vejplatou akcijema kdy nemáš na nájem pokud nestoupnou se to o 30% zvyšuje údernost votroků tj každopádně ty stany byl dooost dobrej nápad kerej se možná sériovka zvopakuje ;) proč by taky ne když to fachá ;) Todle de jenom v extremě kapitalisticky americe kde díky minulý politice rozmldanosti střední a jižní proudí do severních fabrik stále dostatek schopných skromných zdravých psychicky deprimovaných tím pádem pracovně motivovaných zlomených migrantů - pracovní síly v neutuchajícím proudu částečně živený lidským neštěstím když jeden milijardáč je definován stomilionem bezprizorních ;))))) To v současný době v Evropě nelze provést to máš recht, ale nikdy neříkej nikdy ;) jen nám pověz jesi chceš být ten milijardář anebo ten jeden bezprizorní migrant ze stommilionu?? :)))

Tak přeci jenom ta automatizace možná nebyla zase tak přehnaná. Taky jsem se prohrabal a přidám pár zajímavostí.
Zisk je nyní 4,6 % obratu a to je velmi podobné číslo jaké má celý VW Group (5 %).
Obrat dosáhl téměř 10 % obratu VW Group (počítáno jako čtvrtina loňského).
Překonali VW dokonce i v tržbách na zaměstnance (152 tisíc dolarů/Q vs. 103 tisíc dolarů/Q).
VW však stále vyrábí více aut na zaměstnance (4,2/Q vs. 1,8/Q)
Volná hotovost je nyní o 881 milionů více než v předchozím čtvrtletí, tedy skoro 3 miliardy dolarů.
TM3 objednávky pro Evropu do konce roku a dodávky začátkem 2019 a prý Evropa bude hlavní trh, jelikož se tu prodává 2x víc aut v segmentu mid-sized premium sedan než v USA.
----
Už se hrozně těším na zítra, co vyplodí diskutující na autorevue tentokrát, když jim 99 % předchozích argumentů shořelo jak papír.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nj
graphics.reuters.com/TESLA-PROFITABILITY/010080Y81S7/index.html

ale jako dobrý ale chápejme že potřebujeme jen zlikvidovat konzervu nikoli socik v evrope páč jinak hravě zkopírujem jížní versus severní ameriku ;)

kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/statistiky/

We expect to start taking orders in Europe and China for Model 3 before the end of this year.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

bacha na to něco se děje

finance.google.com/finance?q=IXIC

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

aha tak tohle se děje

finance.yahoo.com/quote/AMD/chart?p=AMD

Obrázek uživatele M.Krupka

+1 přesně tak

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

cožeeeeee??? Símens?? A kde je ta česká HE3DA !? :)))))

HeTriDa je pod-vod. Unterwassermann, sie verstehen.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ale blbooost ja ji furt fandim zatim staví hangár ;)

HE3DA prisla s uplnou fantasmagorii. Budou vyrabet elektrinu z H2, kterou ulozi v Li baterkach ktere budou v nabijecich stanicich pro EV. Efektivita asi 1%.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

z kerýho prstu? nevidim odkaz důkaz sakriiš automaticky soudluhu at ti to nemusim furt vopakovat ;) Víš jak je to deprimující furt informačně dotovat :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

HE3DA bude 6. - 7.11.2018 vařit kávu na bateriích:
solarninovinky.cz/?zpravy/2018102303/co-takhle-dat-si-kavu-uvarenou-na-baterii-od-he3da

"uvarenou-na-baterii-od-he3da"
To se jim ty neexistující baterie tak přehřívají?

Super, co takhle trošku ententriky prodat pomocí hned vedle umístěné nabíječky? V Plané by byla úplně perfektní pro komfortní cestování ČB-Praha.

---

2015: Renault Twizy 2013 (prodán 2016) | 2016: Citroen C-Zero 2012
2018: Nissan Leaf Acenta 24kWh 2014 (prodán 9/2020) | 2019: Elektrokoloběžka Xiaomi Scooter, sekačka Güde 40 V/2.5 Ah | 2020: FVE 2.4 kWp, Hyundai Ioniq electric 28 kWh

Obrázek uživatele Kuk

napiš jim
https://www.c-energy.cz/kontakt

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.