Shell koupil výrobce domácích baterií Sonnen, ČEZ vydělal

Jan Horčík - 26 Únor 2019

Německá společnost Sonnen, vyrábějící domácí baterie i nabíjecí stanice pro elektromobily, je plně v rukou nizozemského Shellu. Ten v posledních letech výrazně posiluje pozice v elektromobilitě.výroba domácích baterií Sonnen

Výroba domácích bateriových úložných systémů (BESS) společnosti Sonnen.
foto: Sonnen

Světový petrolejářský gigant Shell pochopil, že důležitější než odkud energie pochází je jak ji dostat k zákazníkovi. A tak v poslední době skoupil třeba nabíjecí síť NewMotion, uzavřel partnerství s Ionity a také investoval do společnosti Sonnen.

Právě v ní ale viděl takový potenciál, že se rozhodl ji aktuálně skoupit celou. Sonnen už celosvětově nainstaloval kolem 40 000 domácích baterií a v roce 2017 vykázal prodeje v hodnotě 65 mil. eur. Na německém trhu je jasným lídrem.

Jedním z investorů v sonnen byl také ČEZ skrze svůj investiční fond Inven Capital. Mluvčí ČEZ Martin Schreier magazínu E15.cz potvrdil, že šlo o úspěšnou transakci a původní investice byla "významně zhodnocena".

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže se ukázalo, že ČEZ místo aby sloužil ovčanovi ČR slouží pouze jako kšeftař. Pomalu se zařadil mezi nemakačenky, kteří už neumí, jen prodávají práci druhých se svým astronomickým ziskem. Další důvod pro to brát ČEZ jako škodnou a vyprat je ze soukromých pozemků ovčanů.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

neposiluje jen skupuje a co je s nima potom už nikdo neví ;)


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.