Shell dál investuje do elektromobility, chce vlastní infrastrukturu

Fosilní společnosti si začínají dobře všímat, že s elektromobility se stává čím dál tím větší byznys. A tak skupují a investují.

Shell kupuje americkou společnost Greenlots. Jde o podobnou akvizici, kterou byl pro Shell v roce 2017 v Evropě nákup společnosti NewMotion.
foto: Shell

Shell New Energies, americká dceřinná firma nizozemského ropného gigantu Royal Dutch Shell, koupila společnost Greenlots. Ta se zabývá vývojem a provozem nabíjecí infrastruktury a obslužného softwaru.

Greenlots se sídlem v Kalifornii mají mezi svými zákazníky taková jména jako Volvo, GM, BMW, Město Los Angeles či Volkswagen/Electrify America. Od svého založení vyrostla firma desetinásobně.

Nyní se z Greenlots stává další dceřinná společnost Shell v USA. Právě v Severní Americe chce nabídnout nová řešení elektrické mobility, zejména s ohledem na chytré rozvodné sítě (smart grids) a řešení nabíjení propojené s obnovitelnými zdroji a ukládáním energie.

tisková zpráva

Čtyři komentáře u “Shell dál investuje do elektromobility, chce vlastní infrastrukturu”

    1. Tak to přidej, na současnou úroveň spotřeby je při
      Tak to přidej, na současnou úroveň spotřeby je při cenách běžně tolerovaných v EU celkové ropy a plynu ještě na minimálně 50 let.
      A ve vyspělých zemích kde netrapasí s CO2 a přímovstřiky, auta žádné podstatné škodliviny nevypouští a doba dožití se neustále prodlužuje.

Napsat komentář