Rakouská pošta využívá bohatou flotilu elektrických vozidel

Jan Horčík - 19 Leden 2016

Podíl elektromobilů na celkovém počtu aut ve Vídni činí pouze 0,6 %. Tamní pošta ale dnes využívá 111 elektromobilů a do konce roku 2016 jich bude 200. V celém Rakousku pak letos využije asi 1300 elektrovozidel.auto elektromobily elektrická flotila elektrovozidel rakouská pošta Post AG elektroskútry elektrokola

Elektrokola, elektroskútry, elektromobily i elektrické dodávky - to vše dnes využívá rakouská poštovní služba Post AG
foto: Post AG

Společnost Post AG, která zajišťuje poštovní služby mimo jiné i ve Vídni, tam chce do konce letošního roku zajišťovat rozvoz dopisů a menších balíků pouze s pomocí elektrických vozidel.

ZAJÍMAVOST: V Rakousku každý rok tamní poštovní služba Post AG doručí 1 mld. dopisů, 70 milionů balíků a 730 milionů novin a časopisů. Spotřebuje přitom 15 milionů litrů pohonných hmot pro 9000 vozidel.

Dlouhodobým cílem Post AG je snižování emisí. Do její vídeňské flotily dnes patří osm , 133 , 84 elektrických dodávek a několik dalších elektromobilů. Pro srovnání, Česká pošta dnes využívá elektromobily dva. Půjčené od ČEZu.

Rakouská pošta dnes provozuje elektrické dodávky Renault Kangoo Z.E., Citroen Berlingo, Nissan e-NV200 a Mercedes-Benz Vito e-Cell.

VĚDĚLI JSTE, ŽE… Ještě v roce 1954 využívala rakouská pošta 185 elektrických vozidel?! V roce 1977 to bylo 128 elektrovozidel. V roce 1981 už jen 64. Na konci roku 2016 to bude celkem 1300 elektrovozidel, primárně jednostopých.

Rakouská pošta kromě toho začíná výrazně využívat také . Logistické centrum ve Vídni má k dispozici o výkonu 882 kW. Centrum v Allhamingu pak o výkonu 496 kW.

tisková zpráva
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily