PSA a Nidec chtějí společně vyrábět až 900 000 elektromotorů ročně

Jan Horčík - 02 Leden 2018

Francouzská automobilka PSA Group a japonský Nidec vytvořili společný podnik. Jeho cílem je vyrábět ve Francii do roku 2022 až 900 000 trakčních elektromotorů ročně.auto PSA Groupe Nidec all for dreams logo


foto: PSA Group/Nidec

Japonský Nidec minulý únor koupil francouzského výrobce elektromotorů Leroy-Somer Holding a právě tato firma se bude oint-venture účastnit.

Nová společnost bude navrhovat, vyvíjet, vyrábět a prodávat řadu elektromotorů pro elektromobily, plug-in hybridy a hybridy. Očekává se, že elektrické motory nepůjdou jen do PSA, ale i dalším výrobcům.

V roce 2014 uzavřela skupina PSA klíčovou dohodu s čínskou automobilkou Dongfeng Motor. Ta do automobilky nalila 800 milionů dolarů, stejnou částku pak i francouzská vláda - oba výměnou za 14 % akcií.

Kontrolu nad dlouhodobě ztrátovou automobilkou tak ztratila zakladatelská rodina Peugeotů. Má nyní stejný 14% podíl jako francouzská vláda a čínský investor.

Nedlouho po čínské investici ohlásila skupina PSA, že se v budoucnu více zaměří na elektropohony, primárně elektromobily a plug-in hybridy. Koncem roku 2016 také otevřela novou továrnu v Číně.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

proto pokaždé když potkáš žabožrouta na úvod ho pozdravem z čech:

nja šáde, echt germany kára her general :))))))

cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_Auto

... a hned potom mu zkritizuj jeho neschopnosti počínaje elektroinstalací frankopopelnic 2000sících let ;)) a když to náhodou skousne pokračuj Napoleńem, protože víš kterou frázi používaj frantíci nejčastěji??

"vzdávám se" :))))))))))))))))))))))))

csfd.cz/film/248830-muzi-co-ziraji-na-kozy

to nejpodstatnejsi z clanku: "dlouhodobě ztrátovou automobilkou"

Obrázek uživatele Radovan

Vždycky jsem fascinován tím, jak to ti myšlením bolševici ve Francii dokážou přivést na buben, pak do toho napumpovat státní peníze z daní všech občanů a opět to přivést na buben a napumpovat a tak pořád dokola. Sem tam se jim šikne nějaký zahraniční pumpař. Oni snad musejí mít školy od Švejkova feldkuráta Katze: To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou.....

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 69 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 27 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů CircontrolAmper 2019BUS2BUSKariéra EVC GroupAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil