Továrna budoucnosti podle Francouzů: roboti, lasery a žádný papír

Skupina PSA organizuje již druhý rok po sobě den věnovaný továrně budoucnosti

Fórum Armanda Peugeota v Poissypoblíž Paříže hostilo 20. září den věnovaný Továrně budoucnosti, který uspořádala skupina PSA.

Skupina PSA organizuje již druhý rok po sobě den věnovaný továrně budoucnosti
foto: PSA

Na #BoosterDayPSA se sešlo 80 partnerů a největších subjektů působících v oblasti technologických inovací od dodavatelů, integrátorů, začínajících podniků a laboratoří až po školy, výzkumné ústavy a veřejné organizace.

Dodavatelé, integrátoři a malé a střední podniky vytvořili konsorcium, které zareagovalo na celkem 14 výzev, s nimiž skupina PSA přišla, a vyvinuli více než 20 příkladů konkrétního výrobního využití, které se týkaly témat, jako je asistence a odborná příprava operátorů strojů, vizuální kontrola a kontrola geometrie dílů, soběstačná výroba a akumulace energie, automatizace dodavatelského řetězce prostřednictvím sledování zásilek nebo prediktivní údržba.

Skupina PSA na akci rovněž podpořila francouzské a evropské inovativní snahy a poskytla prostor evropským start-upům a projektům zaměřeným na výzkum a vývoj. Na programu dne byly kulaté stoly, během nichž se představily inovativní průmyslové ekosystémy skupiny, jako je platforma FFLOR v Trémery-Metz a továrny ve Vigo a v Mangualde, stejně jako příklady úspěšné industrializace partnerů skupiny PSA
.
Skupina PSA spustila v rámci svého programu „Excelentní továrna“ několik projektů zaměřených na modernizaci svých továren, zvýšení jejich konkurenceschopnosti a flexibility.

Akci využila pro oznámení vytvoření „Factory Booster“, což je jedinečný prostor určený k akceleraci rozvoje multidisciplinárních, multifunkčních a prioritních součástí projektu „Továrna budoucnosti“.

Prostor, který vznikl v rámci výzkumného a vývojového centra ve Vélizy v pařížském regionu, společně sdílí všechny zúčastněné strany, které usilují o rychlejší uplatnění inovací ve výrobě.

Výrobní ředitel skupiny PSA Yann Vincent při této příležitosti prohlásil: „Modernizace naší výrobní základny je vzrušující výzvou, kterou jsme přijali společně s našimi partnery. Rozšiřujeme a zintenzivňujeme iniciativy určené na řešení výzev dnešního měnícího se světa. Vytvoření „Factory Booster“ jasně ilustruje naši vůli urychlit naše operace, abychom byli pružnější a výkonnější.“

tisková zpráva

Tři komentáře u “Továrna budoucnosti podle Francouzů: roboti, lasery a žádný papír”

 1. Čím je výrobní technologie složitější, tím
  Čím je výrobní technologie složitější, tím náročnější je servis a údrřba. Stačí jednen vadný nebo špatně nastavený senzor a celý výrobní proces se na jedné výrobní větvi (lince) zastaví .
  Složitá sofistikovaná výrobní technologie potřebuje k tomu aby podávala maximální výrobní výkon. Velmi odborně zdatnou údržbu , která se dokáže velmi rychle zorientovat a odstranit závadu .
  Bohuže osobní zkušenost je taková, že nové výrobní stroje vykazují vyšší poruchovost a menší mechanickou životnost než jejich předchozí generace .
  Ve výrobě máme víc jak 30lět (+/- 1984?) staré CNC stroje které májí sice monochromatický LCD (který je mladší než mechanická část stroje), ovládání je rychlé a geniálně jednoduché . Mají za sebou několik Menších/Větších GO a stále spolehlivě pracují s nižší poruchovostí, než ty nově několik měsíců nainstalované .

  1. Neumíš v tom číst.
   Francouzští továrníci se po mnoha

   Neumíš v tom číst.
   Francouzští továrníci se po mnoha desetiletích chtějí konečně vykašlat na svou specializaci arabské migrační průmyslové dělníky, a už se maximálně soustředit na robotizaci.
   V rámci toho na to samozřejmě budou požadovat pro sebe evropské dotace, takže celý dnešní dotační systém EU se bude totálně měnit.
   A to je teda dost velká a významná změna.

   Takže migranty bez vysoké kvalifikace už v EU potřebují jen a pouze bankéři, kteří touží pokračovat v modelu mladých lidí bez možnosti dědění, kteří se jim musí maximálně zadlužit na hypotéky.

Napsat komentář