Porsche končí s diesely, zaměří se na elektromobilitu

Jan Horčík - 24 Září 2018

Dozvuky skandálu dieselgate jsou dalekosáhlé. Porsche oznámilo, že definitivně končí s diesely.auto elektromobily Porsche Mission E Gran Turismo

Koncept elektromobilu Porsche Mission E Cross Turismo, odvozený od Porsche Taycan, by měl jít na trh brzy po něm.
foto: Porsche

Poptávka po dieselových autech v celé Evropě rapidně klesá. V roce 2017 to pro Porsche bylo celosvětově pouze 12 % prodejů. A už 63 % nově prodaných modelů Porsche Panamera je hybridních.

"Porsche nechce diesel démonizovat. Je a zůstane důležitou technologií pohonu. My, jakožto výrobce sportovních aut, pro kterého vždy diesel hrál sekundární roli, jsme shledali, že chceme, aby naše budoucnost byla bez dieselu," vysvětluje v tiskové zpráce Oliver Blume, šéf Porsche AG.

Do značné míry je zrušení budoucích dieselů také o přípravou na uvedení prvního elektromobilu Porsche Taycan v příštím roce. Porsche nemá v nabídce dieselový motor už od letošního února.

Do roku 2022 se Porsche chystá do elektromobility investovat 6 mld. eur. Do roku 2025 chce Porsche mít každé druhé prodané auto na elektřinu, ať už čistě elektrické, nebo hybridní.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

No jo, jak se to o nějaké automobilce proflákne, tak začnou plánovat elektromobilní budoucnost. Tak hlavně, aby to vydrželo.

---

hariprasad

Zajímavé je, že opouští diesely i když zároveň tvrdí, že diesel má budoucnost. Tak sakra, kde má Porsche problém? Že by politika?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Porsche patří pod VW a ten ví, že v EU diesel zůstane jako hlavní bojovník proti nejnebezpečnějšímu vydechovanému plynu světa CO2.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale kdo se má prodírat tím prachem a čmoudem když se nepodaří předjet všechny traktory! Rok od roku je ten čmoud černější a hustší. Už i Ochcávky čmoudí jako komín elektrárny za socialismu (nebo průmyslové revoluce - nadávku vyberte dle osobních preferencí každého soudruha)! Také se hlásím k hnutí zákazu vjezdu traktorů do měst.

Nerozumíte psanému textu? ""Porsche nechce diesel démonizovat. Je a zůstane důležitou technologií pohonu. My, jakožto výrobce sportovních aut, pro kterého vždy diesel hrál sekundární roli, jsme shledali, že chceme, aby naše budoucnost byla bez dieselu,"

Jinak přeloženo, diesel je stále důležitou technologií pohonu, ale do sportovních auťáků nepatří. Jelikož děláme sporťáky a podobné vozy, tak jsme diesel opustili, protože u nás hrál druhé housle a byl jen pro zákazníky, co byli zvyklí na diesel od konkurence.

Stačí takhle?

Co takhle číst i jiné články na internetu? Proč myslíte, že moje reakce vychází čistě z textu zde na hybrid.cz?

Protože je zvykem diskutovat nad vydaným článkem. Pokud budete uvádět informace odjinud, bez udání zdroje, tak ostatní diskutující nemohou vědět, že diskutujete nad něčím, co není součástí uvedeného článku. Proto je pak slušností uvést zdroj, aby ostatní mohli být v obraze.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

VW porše kerá vyrábí jen luxusní lidová vozítka by se snad měla ještě v roce 2018 zabývat takovou špínou jako je dízl ???

no to si snad děláte slandu soudluzi z NSR :)))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak jasně, že to tak muselo dopadnout, Porsche vyrábí drahé sporťáky a ne traktory.
Já slyšel, že k roku 2030 už mají vyrábět většinu v čistém elektru a zbytek jen benzínové hybridy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nejprodavanejsim modelem je Macan a Cayenne. Onoji suv.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak Porsche produkuje i SUV Cayenne a Macan a v této třídě aut vždy převládal diesel. A Cayenne byl ve své době pro Porsche stěžejní model. Ale jak Ukazuje Lexus, i v této třídě to jde bez nafty. Myslím, že správné rozhodnutí.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station