Venture Vehicles uvede VentureOne

Jan Horčík - 22 Únor 2007

VentureOne

Venture Vehicles je mladá společnost z , . Aktuálně představila svůj nový ekologicky nezávadný hybridní automobil VentureOne - "revoluční, radikální, inovativní, cool jako iPod", jak se píše na oficiálních stránkách.
VentureOne je pro dva lidi poháněná hybridním pohonným systémem. Dosahuje spotřeby 2,3 l/100 km při maximální rychlosti přes 160 km/h. VentureOne (případně bude existovat také verze VentureOne elektromobil) je stejně dobře ovladatelný jako , zejména díky svým minimálním rozměrům, ale pocit z jízdy se naopak blíží sportovním automobilům. Volant se zase podobá ovládání stíhačky, což v kombinaci s minimálními rozměry prý dává při jízdě pocit "letu".
Přesto je však jízda s VentureOne zcela bezpečná. Jádro automobilu je obaleno ocelovou bezpečnostní skořápkou, řidič má k dispozici airbag, motor je zaštítěn.
V úvodu chce společnost Venture Vehicles nabídnout modely Venture e50 s hybridním pohonem, Q100 taktéž s hybridním pohonem, a Venture EV. Dojezd by se měl pohybovat minimálně na 560 km. Cena se má pohybovat kolem 500 000 korun (20 000 dolarů). Pokud se chcete podívat jak vypadá VentureOne v akci, mrkněte na skvělé video, ve kterém vozidlo (resp. původní prototyp Vandenbrink Carver) předvádí Richard Hammond z pořadu .

Venture Vehicles
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station