Tesla bude v Evropě recyklovat lithiové baterie

Jan Horčík - 01 Únor 2011

z automobilky bude v zajišťovat belgická společnost Umicore. Ukazuje se, že nové automobilky jsou si dobře vědomy skutečnosti, že se o své výrobky musí postarat během celého jejich životního cyklu.   
Tesla Roadster elektromobil

Belgická společnost Umicore zrecykluje použité lithium-iontové na slitiny, ze kterých posléze vyrobí kobalt, nikl nebo jiné kovy. Kobalt lze pak přeměnit na oxid kobaltu, který bude moct zpět prodat výrobcům baterií.

Jedním z vedlejších produktů recyklace bude kal obsahující oxidy vápníku a lithia. Ten se zase využije k výrobě speciálního betonu.

Tesla Motors spustila v Evropě komplexní strategii recyklace baterií jako jedna z prvních automobilek. V začala s recyklací baterií ze svých .

Automobilka Tesla prozatím prodává v Evropě jeden model, a to elektrický sportovní automobil . Jeho baterie mají životnost sedm až deset let nebo zhruba 160 000 km. Za recyklaci baterie nebudou majitelé Roadsterů nic platit.

V současné době americká automobilka pracuje na rodinném elektromobilu a elektrickém SUV Tesla Model X. Chce je uvést na trh v příštích letech.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nech si ten bordel nechajú v USA.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol