První řidičkou elektromobilu Peugeot iOn je španělská královna

Jan Horčík - 16 Srpen 2010

Během svého pobytu v Palma de Majorka, bude španělská královna Sofie používat pro cestování , který jí poskytlo zastoupení značky ve . Královna Sofie se tak stane první uživatelkou nového elektrického vozu značky Peugeot.   
elektromobily - Peugeot iOn - španělská královna Sofie

Španělská královská rodina je známá svým aktivním přístupem k ochraně . Značka Peugeot se stala s modelem , prodávaným v letech 1995 až 2003, světovou jedničkou v  produkci . Uvedením prvního elektrického vozu nové generace – modelu iOn – zahájí na konci roku 2010 Peugeot novou etapu své globální strategie snižování emisí.

Tichý, živý, snadno ovladatelný a současně výkonný díky svému elektrickému motoru o výkonu 47  kW (64 k). Tento čtyřmístný kompaktní městský vůz o délce 3,48 m nabídne svým uživatelům jednoduché a pohodlné řízení i vysokou úroveň bezpečnosti a komfortu. Díky efektivnímu využívání elektrické energie zaručuje iOn dojezd 150 km v  normalizovaném evropském cyklu. lze zcela nabít za šest hodin a při rychlém dobíjení stačí už 30 minut k dobití na 80%.

iOn, určený jak pro firemní tak pro soukromé zákazníky, bude k dispozici od konce letošního roku za měsíční nájemné nepřesahující 500 EUR, jenž bude zahrnovat i údržbu a asistenční služby. Peugeot iOn, 100 % elektrický, 100 % reálný vůz, to jedna z odpovědí značky Peugeot na nové potřeby městské mobility. Odpovědí, která nezůstává bez odezvy, neboť ke dnešnímu dni bylo podepsáno již 15 dohod o záměru (Letter of Intention) s mobilními operátory, energetickými společnostmi a firmami zaměřující se na služby pronájmu a sdílení vozů (car-sharing) v různých evropských zemích.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.