Elektromobil Peugeot iOn v ČR koncem roku 2010

Jan Horčík - 10 Září 2009

Hned po ohlášení elektromobilu Peugeot iOn, evropské verze populárního japonského Mitsubishi iMiEV, nás samozřejmě začalo zajímat jak to bude s uvedením elektrického auta v České republice. "Předpokládané datum uvedení v ČR se shoduje s obecným evropským termínem - tedy konec roku 2010," sdělila nám Radka Matthey, tisková mluvčí Peugeot ČR. "Předpokládáné - konečný termín se může ještě změnit," neopomněla dodat.
Peugeot iOn
Jinými slovy, přesné datum uvedení elektroauta Peugeot prozatím není jisté ani v evropském měřítku, natožpak v ČR. Přesto doufáme, že vše půjde dobře a elektromobily s odznáčkem Peugeotu se na našem trhu koncem příštího roku skutečně objeví. Mohlo by k tomu výrazně pomoci i aktuálně schválené šrotovné, jehož spuštění se předpokládá právě během následujících měsíců.

Peugeot
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nikde sa nepíše o vozidlách ktoré sú poháňané eletromotorom na palivové články a vodík je vyrobený priamo vo vozidle ako je to u vozidla japonskej firmy GENEPAX .
http://www.youtube.com/krulvlado#p/u/4/wtTiK5bZKcI
K výrobe takéhoto vozidla by sa dali použiť aj vyvíjače vodíka napr. aj od tejto firmy viz. intro video
http://www.oxy-hydrogen.com/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

dovoluji si upozornit na zajímavý článek......
http://www.novinky.cz/ekonomika/174694-obama-preda-firmam-elektromobily-na-podvozcich-avie.html

Obrázek uživatele Petr Soukup

Díky za tip. Téma "elektrické Avie" již zpracováváme.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol