Elektrický Chevrolet Spark půjde do Indie

Jan Horčík - 27 Duben 2010

Chevrolet Spark Electric vyrobí General Motors společně s indickým výrobcem elektromobilů Reva Electric India. V České republice je auto původně známé jako Daewoo Matiz, na indickém trhu se distribuovala také verze na LPG.

Hybrid.cz obrázky Chevrolet Spark Electric

Na autosalonu v New Yorku v roce 2007 představila automobilka General Motors novou generaci Sparku nesoucí tehdy označení Chevrolet Beat. Konečná výrobní verze nového Chevrolet Sparku byla uvedena na autosalonu v Ženevě minulý rok. V Indii bylo auto uvedeno na trh v lednu 2010.

Elektrický Chevrolet Spark má být na indický trh uveden v říjnu 2010. Bude stát 700 000 rupí, tedy více než dvojnásobek proti ceně benzinové verze. I tak jde však o velmi drahý a "stylový" automobil, zejména v porovnání s nejlevnějším autem na světě - Tata Nano.

Vzhledem k tomu jak velký je indický trh automobily a přestože meziročně rychle roste, GM by možná se svým novým elektrickým autem lépe pořídili v Číně. Spekulace o jeho uvedení na tamním trhu se objevily také. Problém je, že Číňané upřednostňují velká, luxusní auta, zatímco Chevy eSpark jde úplně opačným směrem.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil