Nissan spustil vzdělávací hru Planeta Nula

Jan Horčík - 02 Srpen 2011

Automobilka spustila nový web nazvaný The Planet Zero - v překladu Planeta nula. Jde o propagační web, který má podat téma společnosti nulových emisí zábavnou a snadno uchopitelnou formou. Planeta nula je tedy de-facto povedená , kterou si každý může zahrát ve svém prohlížeči. Nissan online hra planeta nula

Ačkoliv jde o online hru, je Planeta nula zaměřena na lidi různých věkových kategorií. Primárně je ale samozřejmě zaměřena na středoškolské a vysokoškolské studenty.

Hlavní postavičkou hry je obživlá zásuvka, která běhá po zelené planetě a zastavuje se u jednotlivých tematických celků zaměřených na různé způsoby získávání energie, kde se nechává současně dobíjet.

Ve hře lze potkat nejrůznější postavičky inspirované filozofií nulových emisí. Například Taiyo-Sun, plyšové zvíře se solárním panelem na hlavě. Energii ze slunce ukládá uvnitř svého těla a většinu času prospí.

Nissan se s pomocí této hry snaží přiblížit veřejnosti svou vizi budoucnosti, ve které doprava i výroba energie neprodukují žádné škodlivé emise. Automobilka v současné době úspěšně prodává po celém světě .

Vyzkoušejte si povedenou vzdělávací online hru sami na adrese the-planet-zero.com.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil