Na Veletrhu Amper 2012 bude zvolen elektromobil roku 2012

Jan Horčík - 02 Únor 2012

Anketa roku, jejíž první vyhlášení proběhne na veletrhu Amper 2012 v Brně, je vyústěním stoupajícího trendu automobilek o ekologii a úsporná řešení v rámci osobní přepravy. Stále více automobilek dává důraz na ekologii a elektromobilita je jednou z variant, jak jezdit ekologicky a úsporně.BMW Vision EfficientDynamics

Koncept BMW Vision EfficientDynamics, ze kterého vzniká plug-in hybrid BMW i8, podle našich inforrmací na Elektromobil roku 2012 na výstavě Amper nominován nebude, zato se návštěvníci mohou těšit např. na Chevrolet Volt, Nissan Leaf a další auta
foto: BMW

Vyhlašovatelem ankety je veletržní správa Terinvest, pořadatel veletrhu Amper, ve spolupráci s Klubem motoristických novinářů a Klubem elektrotechnických novinářů.

Odborná komise, složená z 5-ti motoristických novinářů (včetně Hybrid.cz), a 5-ti odborných elektrotechnických novinářů, bude 1.veletržní den veletrhu elektrotechniky ,elektroniky, automatizace a komunikace Amper 2012, který se koná 20.3. -23. 3. 2012 na výstavišti v Brně hodnotit nejen automobil jako takový, ale také progresivní technologie, inovace, a přínos v oblasti elektromobility.

Nominované vozy se rekrutují od výrobců automobilů prestižních značek, které již uvedli na evropský trh. V rámci veletrhu, se budou moci také návštěvníci seznámit s nominovanými vozy a také si je osobně vyzkoušet.

Slavnostní předání ocenění automobilce, která získá pro rok 2012 titul , proběhne 20. 3. od 20:00 v prostorách Nové radnice v Brně, kde také proběhne již tradiční předávání ocenění Zlatý AMPER. Více informací včetně nominací naleznete na www.elektromobilroku.cz

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přestaňte plácat automobilky po zádech a oceňovat prototypy, maloséeiové experimenty a elektromobily dostupné pouze pro uzavřené skupinky lidí.

Pro mě bude elektromobil roku 2012 v ČR ten, který se tady bude reálně prodávat. Pokud jsem něco nepřehlédl, tak takový zatím neexistuje.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Reálně lze u nás v tuto dobu zakoupit následující elektromobily: , , (ač jde samozřejmě de-facto o jedno a to samé auto), , elektrické přestavby vozů Škoda od , jezdítko spíš než elektromobil jménem , a když se nebudete bát vyrazit kousek za západní hranice, můžete tam dostat i . Neviděl bych to tak černě!

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Velice správně řečeno!Kdejaký šikula(např. v USA) nebo malá firma dokáže elekromobil postavit(přestavbou) a automobilky , které mají k dispozici technologie i prostředky představují studie a prototypy, aby se ukázaly, jak myslí ekologicky a jak jsou in.Trochu divné.

Obrázek uživatele Petr Soukup

e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil