Na první krok k získání dotace na obnovitelné zdroje je čas do konce ledna, jde to online

redakce - 14 Leden 2021

Přeměně české energetiky směrem k většímu využívání obnovitelných zdrojů a komunitní energetiky má pomoci Modernizační fond. Předběžně žádat o peníze mohou firmy už teď.Česko spustilo Modernizační fond jako první v Evropě, potřebuje ale doladit

Aby zájemci o dotaci v dosud nejžádanějším programu č. 2, Nové obnovitelné zdroje (RES+), mohli žádost o finance podat, musí se během ledna přihlásit do tzv. předregistračních výzev. Možnost mají do 1. února 2021. Využít k tomu mohou zdarma online nástroj vyvinutý expertní skupinou Frank Bold.

Ačkoliv Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí uvádí, že Česko spouští Modernizační fond jako první v Evropě, jedná se zatím o spuštění tzv. předregistračních výzev.

“Jsou to výzvy k podání projektových záměrů, které nemusí být příliš konkrétní, stačí, když budou na úrovni vize. Jejich podání je ale nutnou podmínkou pro pozdější podání žádosti o dotaci. Úředníci získané informace využijí k nastavení finálních podmínek ostrých výzev. Ty by měly být spuštěny v prvním čtvrtletí roku 2021,” uvádí Karolina Gyurovszká z expertní skupiny Frank Bold.

Program RES+ má podporovat zvyšování podílu obnovitelných zdrojů na energetickém mixu a je určen pro všechny, kteří jsou, nebo budou držiteli licence na podnikání v energetických odvětvích.

Jako jediný program z dosavadních tří, pro něž je předregistrační výzva spuštěna, tedy umožňuje, aby v jeho rámci žádali i obce, komunity, malé a střední podniky popřípadě veřejné instituce, které v následujících devíti letech budou mít zájem o vlastní obnovitelné zdroje energie (OZE).

“V rámci předregistračních výzev vyvíjíme maximální úsilí pro to, abychom budoucím nově vznikajícím komunitám vytvořili rezervaci finančních zdrojů, které si komunity po svém vzniku budou moci vyčerpat,” uvádí Jiří Krist, předseda Národní sítě Místních akčních skupin ČR.

Usnadnit všem subjektům projít předregistrací se rozhodli odborníci ve Frank Bold a pro zájemce proto připravili nový online nástroj, který je provede vyplněním formuláře a automaticky ho vyplní.

Je dostupný zdarma na webu frankboldenergy.cz/modernizacni-fond. Vyplněný formulář poté stačí jen vytisknout, podepsat a naskenovaný odeslat na adresu epodatelna@sfzp.cz s předmětem „Projektový záměr do programu RES+“.

“Podávání projektových záměrů takto narychlo se může zdát riskantní, ale opravdu není co ztratit. Dle informací ze Státního fondu životního prostředí bude možné projekt před ostrou výzvou ještě upravit, není proto nutné mít nyní všechno zcela detailně rozmyšlené a připravené. Jde především o to, nechat si otevřené dveře do ostrých výzev. Její podání má ale ještě další smysl, a to ukázat Státnímu fondu životního prostředí jak velký zájem a potenciál obnovitelných zdrojů leží mezi občany. Nejen velké podniky dokáží zmodernizovat českou energetiku,” říká ředitel expertní skupiny Frank Bold Pavel Franc.

Předregistrační výzva je nyní vyhlášena kromě RES+ také pro programy HEAT a ENERG ETS. Program HEAT je zaměřen na modernizaci teplárenství, zejména na změnu palivových zdrojů současných tepláren, program ENERG ETS je určen pro zlepšení energetické účinnosti a snížení produkce skleníkových plynů v průmyslové výrobě.

Oba jsou tedy primárně zaměřeny na velké podniky. I do těchto výzev se zájemci mohou přihlásit do 1. února 2021. Kdy budou spuštěny výzvy v rámci ostatních programů fondu ani kdy bude k dispozici další kolo předregistračních výzev pro program RES+ zatím není jasné.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Zloději jásejte, zase je možné krást. Tak hurá, abychom mohli vyhodit peníze do žumpy za blbosti, místo abychom udělali něco užitečného a za svoje, bez posrané EU. Zastavte dotace, VŠECHNY !!!

Nejvetsi dotacni zlo dej je Ba bis.

Nemáte pravdu, pominu blbosti o objemu 50 mil typu Čapí hnízdo, to je o ničem. Ale i když započítám 100 mil na novou linku Penamu, kterou odmítla EU proplatit, pak je Babiš naprostý čučkař oproti řepce, solárním tunelům a dalším dotacím.

Obrázek uživatele Kuk

Protože Babiš dál pobírá solární dotace na svoje bioplynky zatímco solárníkům ty dotace snížil ty kašpare. Ty viš úplný houno.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Přeložím, protože Babiš krade a já nemohu.

Urážky od primitivů nejsou urážkami, jen takové šustění větru v mých uších. Jen prosím dál, dělá to dobře mémo egu. Neco skutečně ostrého by tam nebylo, zatím slabota.

Obrázek uživatele Kuk

Ty slyšíš leda kulový. Už si z toho jak tě mláti stará hluchej jak pařez. Už ti zbejvá jen žrát koblihy.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Němce zrovna nemusím(historie), ale jsou to realisti:https://oenergetice.cz/evropska-unie/nemecky-urad-schvalil-okamzite-pokracovani-vystavby-nord-stream-2

Odhaduji, ze az bude proudit plyn, dostane se do trubek kyslik a bude po NS2. Zadne penize ruskym agresorum.

Vy se skutečně radikalizujete, vy směřujete k tomu se stát teroristou. Dělejte s tím něco, navštivte svého psychiatra!!!

Uz vlastnim vrtacku a sadu vrtaku HSS.

Tak to už jde do tuhého, když nic jiného tak se bude do zdi vrtat úchytka a věšet obrázek svaté Gréty (tedy pokud existuje i nějaká skutečně svatá, tak tu nemám na mysli). A každý den se budete modlit, milá Gréto, prosím o dotace. Vyslyš mě milovaná EU.

Jo a koupil jsem si brca a picham do nich spendlikem. Takove NS 2 voodoo.

Podobně uvažují i fanoušci Donalda.A jenom nezodpovědný jedinec by se spoléhal na jeden zdroj nebo cestu https://oenergetice.cz/plyn/nedostatek-tankeru-prudce-zvysil-ceny-za-prepravu-lng

Obrázek uživatele Kuk

Copak, už tě zase zmlátila stará že tak vyvádíš?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Hmm, to máte blbý, máte doma starou a ještě vás mlátí. Ti co mají doma hodné milované ženy se mají o poznání lépe. Zkoušel jste ji vyměnit za lepší model?

Obrázek uživatele Kuk

Zavolej si na linku důvěry. Už je to vážný, ještě chvili a skončíš v blázinci na sedativech.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Díky nemám potřebu, daří se mi dobře. Ale nikdy neškodí si poslechnout někoho, kdo má praktické zkušenosti. Zcela s vámi soucítím, doma stará a ještě vás bije. To je opravdu na prášky.

Obrázek uživatele Kuk

A ješte si bez fantazie. :))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Neřvi ať se nepřiženou, teď stojej protekční frontu na vakcinaci proti covidu

---

Vakcina proti Covidu, je na ní snad něco špatně?

Jo je, začal to řídit největší Pat a Mat tým v Čr, nedostává se k lidem, kteří byli určení jako prioritní - rezervační systém nejen nemá avizovanou a slíbenou funkcionalitu, on prostě naprosto selhal. Pak dochází k situacím, kdy rozmrazí vakcínu a odchytávají lidi z ulice, aby vůbec někoho naočkovali (nejlepší řešení aspoň se nevyhodí), nebo natvrdo papalášsky očkují ekonomicky či rodině spřízněné osoby)

Pokud do očkování nevstoupí firmy, tak jsou dvě možnosti, buď se bude pouhých deset milionů lidí proočkovávat dva až tři roky, nebo jako si lidi budou muset vyvinout vlastní vakcínu, sami si sehnat jehly a stříkačky a sami se naočkovat.

A co dělá opozice? Mlčí..., aby náhodou si neušpinila ruce, pak se mohla vymezit a nakonec překonat a republice vrazit další nůž do zad.

---

A víte, že s tím naprostou souhlasím. To co předvádí je strašné, jen doplním, že tým Pat a Mat neváhá do medií prohlásit, že vakcínu nebudeme získávat za sebe, ale protože jsme se zavázali ji získat v rámci EU, tak na rozdíl od Polska nebude se ji znažit nakoupit bokem. Od té samé EU, která na počátku pandemie nevěděla vůbec co dělat a tá samá, která zcela selhala při zajištění vakcíny. Co k tomu dodat? No na mé výtky vůči Babišovi mi moje mamka odpovídá, ok, já to beru, ale řekni mi koho volit. A v té chvíli jsem v háji, fakt nevím.

Obrázek uživatele runner42

Polsko, Maďarsko...
Tady je vidět, kdo má ještě koule a kdo je jen říšský vazal.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan.

Obrázek uživatele runner42

Já to dělám následovně.
Krok číslo jedna je smířit se s faktem, že zde nemáme žádnou seriózní konzervativní stranu, takže bez ohledu na to, komu to hodíme, nebude to volba favorizované strany.

Krok číslo dvě je vybrat si dvě tři absolutně top témata, která považujete za naprosto určující.

Krok číslo tři je udělat si domácí úkol a ověřit, jak se k těmto tématům staví strany, jejich voliči, jak hlasovali jejich poslanci apod.

Krok číslo čtyři je hodit to tomu, kdo bude tato tři témata hájit. A to bez ohledu na to, kdo to je. Komunisté, SPD, Trikolora, ANO, KDU...

Krok číslo pět je rvát si vlasy, jaký mají postoj k ostatním tématům. Tento krok ale přijde nevyhnutelně vždy bez ohledu na volbu.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan.

EU dojednala polovicni cenu nez USA. Tak kde selhala EU? Hygienicka opatreni nejsou v kompetenci EU. Ty si dela kazdy stat sam. proto jsme dnes jako CR nejhorsi na svete. V ostatnich statech EU maji naockovano mnohem vetsi procento lidi. Cim to asi bude? EU to urcite nediriguje. Ale nadavejte, aspon se vam snizi depresivni hormony.

Obrázek uživatele runner42

Komu budete dodávat dřív? Tomu, kdo platí dvakrát tolik, nebo tomu kdo dojednal nižší cenu?

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan.

Narodni staty zadaly pozadovane mnozstvi a EU vse secetla a objednala s harmonogramem dodavek. Bohuzel ty narodni staty objednaly mene nez ted potrebuji, protoze se baly, ze jim to zbyde jako s jinou vakcinou v minulosti. EU urcite nebude objednavat jen tak ze srandy vic, nez si kazdy objednal. Evrope dodava belgicka tovarna a USA ta americka. U Biontech/Pfizer je trochu riskantni mit vakcinu dlouho na sklade, protoze kdyz se brzy nespotrebuje, tak muze dojit ke ztratam. Chladici rezim je dost zaludny a uz nekolik varek bylo znehodnoceno. Takze si kazdy stat nejspis dojednal i urcity harmonogram dodavek. Ze v CR jich je malo, bude asi diky pitomcum kteri to pro CR vypocitavali.

Obrázek uživatele runner42

Jo to určitě. A proto jich je nedostatek všude v EU a ty státy, co ještě nemají hlavu v Něměcké prdeli, objednávají samostatně.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan.

Urcite za ten rozdilny pocet ockovanych nemuze EU. Treba v Nemecku se pohybuje podil ockovanych v ruznych spolkovych zemich mezi 2,5% a 1,1%. To je jasny dukaz, ze je to zavisle na lokalnich schopnostech. V CR je hodnota jedna z nejhorsich.
https://www.denik.cz/cesko-a-eu/koronavirus-ockovani-cesko-svet-20210117.html

Obrázek uživatele runner42

EU naprosto fatálně selhala. Opět. Protože se opět srala do něčeho, do čeho nemusela a EU byrokrati to opět naprosto podělali.
Stačí se podívat na podíl očkovaných - ještě minulý týden byly země EU v proočkovanosti na úrovni Mexika.

Tohle prostě neokecáte.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan.

Samozrejme nemuze nekdo objednat vakcinu, dokud neni schvalena pro pouziti. To by bylo zase kecu, kdyby se vakcina objednala a pak by nedostala schvaleni k pouziti. Ze si kazdy stat nebo skupina statu proveruje leky, je uplne normalni vec. nekdo to dela dukladne, nekdo zase halabala. A kdyz si vezmu to remcani nekterych odpurcu, ze to schvaleni bylo v turborezimu, tak je videt, ze kazdy chce neco uplne jineho. Kazdy si hleda hul. A vy si ji najdete v kazdem pripade. O tom neni treba pochybovat.

Obrázek uživatele runner42

To jsou planý kecy.
EU opět fatálně zaostala.
Důvody a počet chybějících razítek je lidem naprosto u prdele.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan.

Na vakcine neni nic spatneho. Spatne je pouze to, ze protekcni vyzirkove se zase pokladaji za nepostradatelne a maji tudiz narok na prednostni ockovani. Ostatne to psal i komentator pred vami, kteremu jste odpovedel s vyraznou dirou ve vasem chapani.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol