Messenger testuje elektrokola a elektroskútr při doručování zásilek

redakce - 28 Červen 2012

Kurýrní služba Messenger vyzkouší během července za podpory elektrokola od českého výrobce a také elektroskútry v náročných podmínkách každodenního rozvozu zásilek. Cílem je zjistit, jaký vliv na efektivitu a bude mít výměna běžných dopravních prostředků za elektrické. kurýři Messenger na elektrokolech ekolo.cz

Kurýři Messenger na elektrokolech ekolo.cz
foto: ČEZ/Messenger

Hlavním cílem projektu je zjistit, zda se zvýší efektivita kurýrů využívajících elektrické dopravní prostředky a podpořit rozvoj ekologického městského provozu.

Dalšími kritérii je otestování výdrže baterií a celková praktičnost elektrických dopravních prostředků při doručování zásilek po Praze.

V případě se průzkum zaměří také na dojezd do vzdálenějších a kopcovitějších částí Prahy, kam se běžně kurýři na kolech se zásilkami nevydávají.

„Pro naši firmu je příležitost otestovat tyto elektrické dopravní prostředky velmi lákavá. Naši nejvýkonnější kurýři ujedou na kole denně až 120 kilometrů a tak věřím, že se při takovémto nasazení elektrokol a elektroskútru do reálného provozu určitě projeví všechny jejich výhody i nedostatky. To může dodat vnímání těchto dopravních prostředků veřejností nový rozměr,“ dodává Martina Vaculíková z marketingového oddělení společnosti Messenger.

Kurýři si budou každý den zapisovat důležité údaje o počtu ujetých kilometrů, spotřebovaných kWh a doručených zásilek. To vše se po konci testovacího období porovná s běžnými výkony a zjistí se, nakolik a jakým způsobem se v běžném provozu projevila výměna běžných kol a skútrů za ty elektrické.

„Elektrokola, především skládací s menšími koly, která Messenger používá, jsou v městském provozu velmi mrštná. Kurýři si díky elektrokolům zkrátí trasu a zásilku doručí rychleji, protože již nebudou muset řešit převýšení terénu. Kromě testování v pražském provozu využijí kurýři elektrokola také při příležitosti Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech,“ říká , jednatel společnosti ekolo.cz.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

mam motorku za pul milionu, takze smula...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak tomuhle na chuť nepřijdu. Na to sem moc línej:-).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nechapu ze je jeste nepouzivaj


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station