Londýnský starosta podporuje dieselové šrotovné

Jan Horčík - 25 Září 2014

Boris Johnson je už od roku 2008 starostou Londýna. Za tu dobu stačil město výrazně proměnit, zejména s ohledem na dopravu a kvalitu ovzduší. Teď se rozhodl podpořit vládní návrh na zavedení dieselového šrotovného.auto Optare elektrobus Boris Johnson

Britská vláda se aktuálně nejspíš inspirovala ve Francii. Francie se totiž chce zbavit dieselů a dá lidem 420 000 Kč na nákup elektromobilu. Britská nabídka je poněkud méně štědrá a nabízí za sešrotování starého dieselu (12 let a více) odměnu mezi 1000 a 2000 librami (mezi 30 a 60 000 Kč).

Podle Johnsona jde o skvělý způsob jak podpořit britský automobilový průmysl a zároveň adopci nízkoemisních automobilů. Během vlády Borise Johnsona se kvalita ozvduší v Londýně výrazně zlepšila. Zpřísnil pravidla nízkoemisní zóny a dokonce představil návrh ultra-nízkoemisní zóny pro samé centrum Londýna (má být zavedena od 2025), kam budou moct pouze auta s nulovými emisemi.

Díky tomu všemu se Londýn nedávno v nově publikované studii o kvalitě ovzduší v největších evropských metropolích umístil na 9. z 36 míst. Boris Johnson se chce v budoucnu ucházet o post britského premiéra.

tisková zpráva
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vsechny tyhle dotace jsou v tomhle odvetvi nestastne, bohuzel lide to nevidi... ;-(

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobily