Lamborghini Urus bude plug-in hybridní SUV

Jan Horčík - 29 Prosinec 2016

Koncept SUV Lamborghini Urus se objevil už v roce 2012. A mnoho nadšení nevzbudil. Teď se vrací a v roce 2018 má jít na trh jako plug-in hybrid.auto Lamborghini Urus SUV plug-in hybrid

Lamborghini Urus nejspíš půjde do výroby. Na trhu by tento plug-in hybrid mohl být v roce 2018.
foto: Lamborghini

Půjde tak o první SUV italské značky Lamborghini a zároveň její první elektrické auto. Záměr potvrdil šéf výzkumu a vývoje Lamborghini Maurizio Reggiani pro magazín Autocar. Lamborghini patří do koncernu Volkswagen, a tak pro auto využije stejný podvozek jako pro Porsche Cayenne, Audi Q7 nebo Volkswagen Touareg.

Italská značka přitom na autosalonu Paříž 2014 ukázala velmi zajímavý koncept plug-in hybridu Asterion. Podle kuloárních informací také pracuje na svém prvním čistokrevném elektromobilu, který bude odvozen od připravovaného Porsche Mission E.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Ach jo. Další kupa tun plechu ve výhledu, snad i elektrická. A kde je to lidové elektrické auto, když to vlastní Volks Wagen?

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 85 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 39 tis. km (53 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

kdy us vam lidi dojde ze "lidove EV" je jeste hodne vzdalena budoucnost, nejsou ani priznive ceny baterii, a ani neni dostatecna kapacita na vyrobu tech baterii, bez techto dvou podminek proste "lidove EV" vzniknout nemuze, a fnukani nad tim ze automobilky delaji nebo predstavuji spise draha luxusni EV to nijak nezmeni ;)

ono jiz ten pocit lidove EV je nesmysl, co to je? auto za 10 tisic eur, za 15 tisic eur, za 20 tisic eur, za 30 tisic eur? podle prodeju je treba v CR lidovim autem zrejme Skoda Octavia zacinajici na cene cca 400 tisic (zhruba 15 tisic eur), v Italii zase Fiat Punto zacinajici na cca 14 tisic eur, ve Francii je to renault Clio zacinajici na cene 18 tisic eur, v Nemecku je to Golf zacinajici na cene od cca 18 tisic eur nebo treba v Rumunsku je to Logan zacinajici na necelich 7 tisicich eur

lidove EV je dnes asi stejnej nesmysl jako v druhe pulce 90 let lidova plazma do obyvaku kazdeho obcana

Obrázek uživatele Kuk

Folcvágen nikdy žádný lidový auto nevyráběl, ani ten brouk nakonec nebyl za babku jak sliboval Adolf.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?