Klimaklik.cz

Jan Horčík - 30 Říjen 2006

Klimaklik.cz

Britská rada ve spolupráci s Britskou asociací pro podporu vědy a její partnery spustili projekt Klimaklik.cz. Jeho cílem je přimět obyvatele ČR k malému zamyšlení nad ekologí a pomoci alespoň krátkodobě ochránit naše životní prostředí.

Podnebí na Zemi se mění a důsledky těchto změn pocítíme my všichni. Skleníkové plyny, které se uvolňují při spalování fosilních paliv jako je uhlí a ropa, zvyšují průměrnou teplotu na naší planetě, a to má nepříznivý vliv na zemské podnebí. Podle vědců proto v příštích několika málo desetiletích stoupne hladina oceánů, přibude extrémních výkyvů počasí a zvýší se riziko povodní.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Skleníkové plyny, které se uvolňují při spalování fosilních paliv jako je uhlí a ropa, zvyšují průměrnou teplotu na naší planetě, a to má nepříznivý vliv na zemské podnebí.

To je jenom hypotéza. Co třeba tohle?
http://technet.idnes.cz/za-globalni-oteplovani-asi-mohou-i-kosmicke-paprsky-fyd-/tec_vesmir.asp?c=A061028_122334_tec_vesmir_vse

Rozhodně ale skleníkové plyny nedovedou vysvětlit zvyšující se teplotu na Marsu...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Samozřejmě, že za oteplování nemohou pouze skleníkové plyny. V ekologii je vždy mnoho vstupních hodnot při popisování nějakého děje. Nicméně snížením emisí skleníkových plynů nic nezkazíme.

Já zase nedávno slyšel zajímavou teorii o intervalech množství energie přijmuté z vesmíru. Nevzpomínám si přesně (byl bych vděčný za odkaz), ale bylo to o tom, že už po staletí (v minulosti měřeno přibližně podle záznamů úrody a jiných souvisejicích jevů) se množství energie z vesmíru mění ve stejných intervalech. 12 let (snad si dobře vzpomínám) vždy množství energie roste, poté stejně dlouhou dobu klesá. Podle té teorie jsme teď na počátku toho vzrůstu.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicYouloca Dating — Connecting Singles WorldwideAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilveletrh e-SalonNabíječky elektromobilů Circontrol