Klimaklik.cz

Britská rada ve spolupráci s Britskou asociací pro podporu vědy a její partnery spustili projekt Klimaklik.cz. Jeho cílem je přimět obyvatele ČR k malému zamyšlení nad ekologí a pomoci alespoň krátkodobě ochránit naše životní prostředí.

Podnebí na Zemi se mění a důsledky těchto změn pocítíme my všichni. Skleníkové plyny, které se uvolňují při spalování fosilních paliv jako je uhlí a ropa, zvyšují průměrnou teplotu na naší planetě, a to má nepříznivý vliv na zemské podnebí. Podle vědců proto v příštích několika málo desetiletích stoupne hladina oceánů, přibude extrémních výkyvů počasí a zvýší se riziko povodní.

2 Comments on “Klimaklik.cz”

  1. Skleníkové plyny, které
    Skleníkové plyny, které se uvolňují při spalování fosilních paliv jako je uhlí a ropa, zvyšují průměrnou teplotu na naší planetě, a to má nepříznivý vliv na zemské podnebí.

    To je jenom hypotéza. Co třeba tohle?
    http://technet.idnes.cz/za-globalni-oteplovani-asi-mohou-i-kosmicke-paprsky-fyd-/tec_vesmir.asp?c=A061028_122334_tec_vesmir_vse

    Rozhodně ale skleníkové plyny nedovedou vysvětlit zvyšující se teplotu na Marsu…

    1. Samozřejmě, že za
      Samozřejmě, že za oteplování nemohou pouze skleníkové plyny. V ekologii je vždy mnoho vstupních hodnot při popisování nějakého děje. Nicméně snížením emisí skleníkových plynů nic nezkazíme.

      Já zase nedávno slyšel zajímavou teorii o intervalech množství energie přijmuté z vesmíru. Nevzpomínám si přesně (byl bych vděčný za odkaz), ale bylo to o tom, že už po staletí (v minulosti měřeno přibližně podle záznamů úrody a jiných souvisejicích jevů) se množství energie z vesmíru mění ve stejných intervalech. 12 let (snad si dobře vzpomínám) vždy množství energie roste, poté stejně dlouhou dobu klesá. Podle té teorie jsme teď na počátku toho vzrůstu.

Napsat komentář