Elektromobil Volkswagen I.D. půjde do výroby v listopadu 2019

Jan Horčík - 12 Únor 2018

Podle informací magazínu Autocar půjde elektromobil nové generace Volkswagen I.D. do výroby v továrně Zwickau (Cvikov) v listopadu 2019.auto elektromobil Volkswagen I.D. hatchback výroba 2019

Kromě elektromobilu Volkswagen I.D. připravuje německý koncern ještě modely I.D. Buzz a I.D. Crozz.
foto: Volkswagen

Pětidveřový pětimístný hatchback Volkswagen I.D. bude první elektromobil Volkswagen postavený na nové platformě MEB. Podle Volkswagenu se má už v roce 2020 vyrábět 100 000 kusů ročně.

Právě tento elektromobil ale nebude v nabízen v Severní Americe - pro tamní trh jde o příliš malé auto. Prvním severoamerickým elektromobilem řady I.D. bude místo toho I.D. Crozz.

Elektromobil nabídne výkon 125 kW/168 koní na zadní nápravě a dojezd mezi 400 km až 600 km NEDC. Očekává se také verze s pohonem všech čtyř kol. Max. rychlost bude omezena na 160 km/h, zrychlit na 100 km/h zvládne pod 8 sekund.

Auto se otočí na 9,9 metrech, díky čemuž údajně vládne vynikající manévrovatelností, zejména v městském prostředí. Design vzniká v hlavním designovém studiu ve Wolfsburgu. Rozměry konceptu jsou 4100 mm délky, 1800 mm šířky a 1530 mm výšky.

Vůz je tedy o 155 mm kratší, 9 mm užší a 77 mm vyšší, než současná sedmá generace Volkswagen Golf. Rozvor je o 130 mm delší, měří 2750 mm. Na britském trhu se auto objeví začátkem roku 2020, na klíčových evropských trzích možná už o něco dříve.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V roce 2009 bylo vydáno nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 443/2009, které ukládá výrobcům osobních automobilů povinnost nepřekročit počínaje rokem 2020! v ÚHRNNÉ roční produkci vyráběných automobilů průměrné emise CO2 95g/km. Za překročení této hodnoty bude výrobce platit pokutu 95,-EUR za každý vyrobený vůz a za každý gram, o který přesahují průměrné exhalace vyrobených automobilů limit 95g CO2/km.
I moje auto, které spálí do 5 litrů nafty/100km, má CO2/100km přes 130g... Co by jste dělali Vy, kdyby Vám hrozilo zdražení takového auto o cca 85tis. korun za vůz?
..začnu vyrábět drahé elektromobily..? Také možná odpověď, proč konec roku 2019..?
Hezký den.

R

Taky je to možnost ohledně konce r. 2019, hlavně PHEV mají i s 3 l motorem kolem 50g CO2, tedy s hybridy tu normu snadno splní, stačí vyrábět necelou polovinu hybridních aut. Výrobci se chovají prostě racionálně a prodávají to co jim vynáší a do čeho investovali peníze. Druhá věc je konkurence a tedy vědí, že Tesla sem dorazí 2019 možná i později, takže kam pospíchat. To že se EV moc nevyplatí vyrábět oproti spalovákům ale tušíme všichni. Kdyby to byl skvělej business, už bychom měli na každém rohu nabíječku.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak píšete, ten PHEV se automobilkám velmi hodí. Mají přímý zisk(..živí je) již jen výroba motorů a převodovek, výroba karosérií(speciální lisy atd.) a konečná montáž. A to první je sakra drahé. V podstatě je vyvíjí již jen pár firem na světě, za obrovské investice.. A ty se musí vrátit jako aspoň malé zlaté vajíčka v podobě motorů v PHEV. Když jsem byl v Norsku, a vedle mne stál Mitsubischi Outlander PHEV a bylo to vysoko v horách říkal jsem si, jak moc se mu ta baterie projevila v jizdě/spotřebě několika set až tisíc km od nejbližších větších měst, odkud musel přijet. Řekl bych, že spíše naopak. Je to jak píšete, papír snese všechno.. i to, že na sto km to má spotřebu 3 litry, ale na dalších sto již 10. Takže vlk se nažere..a automobilky budou v úhrnné produkci.. ECO.

Hezký zbytek dne.
R.

Ze potkam PHEV v horach prece neznamena, ze vetsinu casu nejezdi "kolem komina" (nejspis jezdi).

---

!! Zaregistrujte se a obdržíte osobního frustrátka na rok zdarma !!
Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V Norsku jsou vzdálenosti 4-5násobně větší než-li u nás.
Ten řidič byl ze Stavangeru a parkoval pod horou Galdhopiggen.
Takže něco přes 700km. Ta cesta je opravdu nahoru a dolů.
Shodou okolností jsem tam jel taktéž a měl jsem spotřebu lehce pod 5litrů nafty. On tam nenabíjel, ač tam stály tři Tesly S a všechny byly na 10A zástrčkách pro camping auta. Nejsem si jist, že se v celkové trase dostal pod pět litrů(spíš k dvojnásobku,a v benzínu..) Toď asi tak,co se týče v Norsku o hybridech. Samozřejmě kolem Stavangeru, pokud jezdí kolem "komína", nějaký efekt to má.
Jenže v Norsku jsou vzálenosti opravdu obrovské.. Nějaká, prakticky využitelná 10kWh baterka v Outlanderu je, myslím si, směšná.
Je to jen hmotnost navíc a právě v tom Norsku, diskutabilní.
Je ale pravda, že tam průměná cestovní rychlost mezi většinou destinací je lehce nad 50km/hod. Přesto si myslím, že PHEV s takovou baterkou, využívání v Norsku, je jen "výkřik do tmy".
Proto tam je každé cca 5 auto elektro. Je to opravdu autoelektro ráj..
Tím se vracím k předešlým příspěvkům.., je to jen další "zlaté vajíčko"(PHEV) pro automobilky. Opravdu jen můj názor.

Hezký večer.

R.

Tam by dávalo daleko větší smysl hybrid co teď testuje Kia, tedy 2,5 l benzín + 39 kWh baterie.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Trapas, začnou prioritně vyrábět nejkratší auto, co se na té platformě vůbec dá. Na co je pak na světě tolik automobilek a ještě víc nákladně propagovaných značek, když jich většina upřednostňuje úplně stejná auta.
Doufám, že Škodovka nabídne alespoň o půl metru víc.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano, auto s větším vnitřním prostorem než má Golf je naprosto k ničemu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Elektra menších velikostí už nabízí hafo automobilek, ale velká zatím jen Tesla S a X za ceny okolo 3 milionů.
A když bude někdo skutečně potřebovat malé auto jen do města na co nejsnadnější parkování a levný provoz, tak si spíš v budoucnu koupí za třetinovou cenu prcka pro patnáctileté z Číny.

A nebo za stejnou cenu Fiat 500e, který je úplně jiný level než auto pro patnáctileté.

Uplne OT (ale zadne vlakno o Leafu na prvnich strankach neni a treba to nekoho zaujme).
Jak "zvetsit" kufr u stareho Leafa (odstranit zbytecne boule): http://www.elektroforum.cz/viewtopic.php?f=4&t=217

---

!! Zaregistrujte se a obdržíte osobního frustrátka na rok zdarma !!
Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele PaRi

jj, kluk je šikovnej a chytrej!

Ale i tak do města super autíčko, kterým se dá občas vyrazit i dále. Polykač kilometrů na dálnici to nebude.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dle těch uváděných rozměrů bych čekal, že je to spíš obráceně. Golf je určitě větší auto než uvádíte.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Byly tam nepřesnosti, díky, upravili jsme.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolBUS2BUSProdej pneu 100% onlineKariéra EVC Group