Druhý ročník veletrhu Czechbus: nejmodernější ekologické autobusy i historické exponáty

Daniel Kunz - 21 Listopad 2012

Výstaviště v pražských Holešovicích ve dnech 15.-17.11. ožilo technikou veřejné dopravy. Po loňském úspěšném premiérovém ročníku se letos konal již podruhé Středoevropský veletrh autobusové dopravy Czechbus 2012. Letošní veletrh prezentuje autobusy předních domácích i světových výrobců.Czechbus 2011 Praha výstaviště Holešovice autobusy

Veletrh Czechbus se již druhým rokem zaměřuje na autobusy a hromadnou dopravu
foto: Czechbus

Na veletrhu CzechBus bylo k zhlédnutí celkem 31 autobusů včetně několika českých premiér a dokonce i jeden trolejbus. Minibusy, městské autobusy i luxusní coache – to vše na téměř 7000 m2! My jsme se byli na veletrhu podívat ve čtvrtek, který byl stejně jako pátek určen pro odborníky a média.

Suverénně nejpočetněji působila rodina vozů Irisbus Iveco, která se zde prezentovala i svým novým hybridem. Před areálem jsme se mohli při příležitosti projížděk v pravidelných intervalech svést i hybridem Volvo 7705 LH.

V Holešovicích se vedle autobusu Volvo na Prahu zcela netradičně projížděl i trolejbus. Jedná se o vůz Škoda 27 Tr Solaris, který byl zapůjčen z plzeňského dopravního podniku a po výstavišti se pohybuje pomocí dieselagregátu.

Elektrobusy vystavovaly společnosti SOR, Solaris, SDK Trade a premiéru se svým elektrobusem zažila firma Rošero. Flotilu plynových autobusů pak na Czechbusu reprezentoval např. minibus Stratos.

Vedle ekologických autobusů na veletrhu nechyběly ani ty, které jezdí na klasickou naftu. Fajnšmekři si přijšli na své v podobě nově zrekonstruovaného exempláře výstavního českého designu v podobě autobusu Škoda RTO Lux.

Na své si na Czechbusu přišli i návštěvníci vyhledávající nejrůznější vybavení pro autobusy a diagnostickou a servisní techniku – zde se také představuje celá řada novinek a neotřelých řešení.

Stejně jako loni, i letos byl velkým zpestřením veletrhu doprovodný program, který nabídl mnoho zajímavých seminářů. Ve čtvrtek se konala celodenní konference Veřejná doprava „on line“ a v pátek očekávaný seminář „Elektromobilita ve veřejné dopravě“, kde vystoupili s přednáškami ředitelé dopravních podniků v Brně, Ostravě, Plzni.

Elektrická veřejná doprava byla propagována i na prezentaci projektu Trolley, jež si dává za cíl odkrýt obrovský potenciál trolejbusů při transformaci dopravy, a to především ve Střední Evropě.

Kromě elektromobility jsme byli ve čtvrtek seznámeni i s bionaftou v podobě tiskové konference CZ Bion – Českého sdružení pro bionaftu. Další podrobnosti již brzy.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.