Cadillac ELR: další konkurent pro Tesla Model S

Jan Horčík - 16 Říjen 2013

Americká automobilka General Motors odhalila to nejdůležitější týkající se nového plug-in hybridu Cadillac ELR, totiž cenu. Auto se bude prodávat od $75 995 výš. Zjevně se chce postavit elektromobilu Tesla Model S.auto Cadillac ELR 2014 General Motors plug-in hybrid

Nový plug-in hybrid Cadillac ELR se ve všech 50 státech USA začne prodávat od ledna 2014 za cenu $75 995
foto: General Motors/Cadillac

Cadillac ELR 2014 je luxusní kupé postavené na podvozku a technologii plug-in hybridu Chevrolet Volt. Sdílí s ním i většinu parametrů a specifikací. Auto je vybaveno 16,5kWh baterií, jako motor slouží 1,4l ecoFlex benzinový čtyřválec a navíc i 111kW elektromotor. Vše je doplněno menším 55kW generátorem.

Nový Cadillac ELR je však proti Voltu o 131 kg těžší. Spotřeba by se měla pohybovat kolem 6,7 l/100 km, ale oficiální nálepku od EPA zatím vůz nemá. Proti Voltu nabídne především přidané komfortní prvky, například motorizované ovládání dveří nebo klimatizovaná držátka nápojů. Ehm. Plus některé nadstandardní bezpečnostní prvky.

Tak to prostě v Americe je. A za takový luxus si GM nebojí říct pořádnou pálku. Konkrétně o $41 000 navíc proti běžnému Voltu, který nedávno výrazně zlevnil. Jak si Cadillac ELR povede konkurenci ostatních nových plug-in hybridů (např. Porsche Panamera S E-Hybrid) a elektromobilu Tesla Model S? Uvidíme.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hlavne vyzera ze ma vykon rovnaky ako volt a vyssu hmotnost.
vykonovo to urcite konkurencia pre teslu nebude.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nechápem kto by si kúpil toto auto? Technológia sa dá kúpiť aj za polovicu a ten komfort ci na čo sa hrajú aj za tretinu. Akože kombinácia má osloviť?
Pre mna prepadli, mat tie prachy kúpim tesla, mat menej kúpim volt ci prius plug in pripadne i3.

Obrázek uživatele Jolinar

Podle me si nepovede nic moc... Na Panameru ani Model S to nebude mit, navic jsem slysel ze velka cast ceny je marze, vetsi nez je bezne abych byl presny. A samotni predstavitele GM se vyjadrili ze to bude low-volume.

A co se tyce tech drzaku na napoje, Tesla se na ne vy***** uplne :D
Teprve nedavno nabidli drzacky na napoje pro druhou radu.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil