Baterie pro elektromobily BMW i3 slouží jako velké stacionární úložiště

Jan Horčík - 23 Květen 2018

Baterie původně určené pro elektromobily BMW i3 slouží nově v Británii jako velký bateriový úložný systém o výkonu 22 MW.
auto baterie BMW větrná farma Pen y Cymoedd Wales Británie

Jeden ze šesti kontejnerů, které tvoří největší britskou stacionární baterii. Nachází se u větrné farmy Pen y Cymoedd ve Walesu.
foto: Vattenfall

Nová baterie je umístěna u pozemní větrné farmy Pen y Cymoedd, kterou provozuje Vattenfall ve Walesu. Baterie pomáhá stabilizovat britskou elektrorozvodnou síť.

Baterie se skládá z šesti přepravních kontejnerů, z nichž v pěti je naskládáno 500 nově vyrobených baterií o kapacitě 33 kWh původně určených pro BMW i3. Kapacita by tedy měla být 16,5 MWh, což z baterie dělá největší v Británii.

Automobilka BMW má z dodávek baterií dalším stranám slušně se rozjíždějící byznys. Od začátku letošního roku zásobuje například i německé poštovní elektromobily StreetScooter.

Zpět na HybridPřidat komentář

Mohli by dodat 33kWh do starších i3 výměnou za 22kWh a ty teprve použít do úložiště.

---

ecotaxiolomouc.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dříve to nabízeli, ale bylo to neekonomické. Lepší je si koupit starší 33kWh baterii a nechat si ji vyměnit. Vyjde to levněji jak nová. Navíc vám stará zůstane a můžete ji prodat a nebo použít jako úložiště.

Já tu potřebu nemám, s dojezdem jsem spokojen. Jen myslím že to nebude jen tak nechat si to měnit u nějakého garážového odborníka a profi to žádná firma nedělá pokud vím.

---

ecotaxiolomouc.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No já jen reagoval na to,že to možné je a tu výměnu by mohlo dělat i přímo nějaké dealerství BMW. Procedůru na to mají,protože to jeden čas nabízeli jako oficiální upgrade.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vida jak jsou Němci šikovní, objednali více baterií, než vyrobili aut, většina to má asi obráceně (alespoň to tak vypadá).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mohli by dodávat baterky pro hyundai a Nissan, a zkrátit tak čekací lhůty na Ioniq a Leaf :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a cemu by jako pomohlo kdyby dali baterky Hyundai nebo Nissanu? vzdyt kazde z tech aut ma uplne jine typy baterii, jak rozmerove samotne jednotlive clanky, tak chemie clanku, ani jedno z tech aut nepouziva ciselne oznacovane typizovane clanky

Tak zrovna ta Hyudai lipol baterka je mi pořád neuchopitelnou záhadou... víte někdo víc o použité chemii?


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol