Autosalon Tokio 2013: Yamaha představila elektromobil Motiv

Jan Horčík - 21 Listopad 2013

Společnost Yamaha představila na autosalonu v Tokiu svůj malý elektromobil Motiv. Výrazně se podobá voům Smart ED a podle Yamahy by mohla výroba začít už v roce 2016. Prozatím jde pouze o koncept, ale zjevně velmi blízký výrobě.auto elektromobil Yamaha Motiv

Elektromobil Yamaha Motiv si bere hodně z elektromobilu Smart ForTwo ED od Daimleru, ale také využívá znalostí, zkušeností a patentů známého automobilového konstruktéra Gordona Murrayho
foto: Yamaha

Yamaha údajně na svém elektromobilu Motiv pracuje už několik let. Je postaven na práci Gordona Murraye a především jeho patentovaném výrobním procesu i-Stream. Ten je údajně výrazně levnější než klasické metody, ale výsledkem jsou lehčí, pevnější a snáze sestavitelná vozidla.

Co se týká elektrických komponent, ty do auta dodala společnost Zytec. Elektromotor pohání zadní nápravu, podobně jako v případě Smart ED. Výkon je kolem 33 koní, max. rychlost je omezena asi 105 km/h. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne auto během 15 vteřin.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jo, to video je docela úlet. Takový marketingový "trhák" :-DDD

Obrázek uživatele honza.t

Autosalon bude plný překvapení .
Toyota / Scion iQ EV lithium-ion battery powered Electric Vehicle
http://www.youtube.com/watch?v=8zHUAEgQIv4
Toyota Prius + Hybrid Technical Innovations
http://www.youtube.com/watch?v=x7SAhxxqyjY

A to video v článku má jako být o čem?
Kolik % času je tam vidět to, o čem se v článečku píše?


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.