Audi už pilně testuje svůj první elektromobil E-Tron Quattro

Jan Horčík - 28 Srpen 2017

Elektromobil Audi e-tron Quattro se představil na autosalonu ve Frankfurtu 2015. Nedávno Audi otevřelo možnost rezervací a nyní se objevují první špionské záběry.auto elektromobil Audi E-Tron Quattro Sportback

Prototyp Audi E-Tron Sportback byl nedávno k vidění na střešním parkovišti v Hamburku (viz. video dále), Audi e-tron Quattro zase nedávno fotografové zachytili při testování na Nürburgringu
foto: Audi

Audi E-Tron Quattro má být primárně konkurence pro elektromobil Tesla Model X. Auto bude využívat 95kWh baterii LG Chem/Samsung SDI nabízející dojezd min. 500 km (NEDC).

Koncepční verze elektromobilu Audi E-Tron Quattro využívala tři elektromotory: dva na zadní nápravě, jeden na přední. Celkový výkon činil 435 koní (320 kW) s možností krátkodobého přetížení na 504 koní/370 kW. Zrychlení 0-100 km/h slibuje během 4 sekund.

Audi slibuje začátek výroby elektromobilu Audi E-Tron Quattro už příští rok v bruselské továrně. Zhruba o rok později pak přidá také verzi E-Tron Sportback.

Zpět na HybridPřidat komentář

Rozhovor potencionálního zakázka s prodejcem Audi.

Zákazník:
dobrý den líbí se mi e-tron chtěl bych vědět kolik stojí.

Prodejce: to jsme rádi že se vám líbí cena je 4 milióny a zrovna máme akční nabídku na lité disky kol, a audio výbavu za 30 tisíc chcete ji?
(v duchu si stále opakuje, jen ať se nezeptá na nabíjení, jen ne otázku na nabíjení proboha jen ať se nezeptá kde má nabíjet:-)

Zákazník: tak to jde a ještě bych se rád zeptal kde a jak se to nabíjí?

Prodejce: (a kur.. zeptal se)
Jsem rád že jste se zeptal. Díky velké baterii ho nebudete muset nabíjet tak často. Takže na většinu jízd vám to dá a pak to stačí doma zasunout do zásuvky a nechat to nabíjet přes noc.
(V duchu: super okecal jsem to, snad už dá pokoj)

Zákazník: tak to je super. A jak je to když pojedu například do Frankfurtu?

Prodejce: (v duchu: "do prd... to mu to nestačilo")
Tak daleko? Na to budete muset zastavit na rychlonabiječce asi na hodinu až hodinu a půl a zařídit si asi 3 karty od různých provozovatelů těch stanic. Ty mají výkon většinou až 50kW. Ale mohu vám slíbit že se pilně pracuje na vybudovaní rychlonabiječek s výkonem až 350kW pak vám bude stačit 15-20 minut.

Zákazník: to by šlo a kdy ty nabíječky budou a kolik jich je nebo bude?

Prodejce: noooo (leze to z něj jako z chlupatý deky) teď se staví jedna, která možná bude mít v budoucnu těch 350kW a o dalších (velmi potichu) nevím.....

Zákazník: děkuji, ale musím si to ještě rozmyslet ještě mám v plánu se zítra podívat na Teslu.........

:-))))))))))))))))))))))))))))))

Dobrý :-) Akorát toto Audi má jet na běžných 400V a tedy s dobíjecím výkonem 150kW max. Těch 350kW je podmíněno napětím baterie 800V, které je zatím plánováno opravdu jen pro to elektrické Porsche a pak nově ten Fisker.

Díky. Taky mi to trvalo než jsem to napsal, nejsem žádný spisovatel a hodně dlouho to nedalo žádný smysl. Jak to ti spisovatelé dělají? Napsat jednu větu aby dávala jaká tak smysl a sdělovala přesně to co autor chce je strašně těžký.
Pravda 350kW má jen zatím Porsche. Já jsem hlavně dával dohromady význam a na technicky detaily jsem zapomněl.

Obrázek uživatele Kuk

Hlavně nepřestávat, časem to vycizeluješ.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Hobit: Pěkný, ještě tam chybí odpověď zákazníka na ty nabíječky "ale to máte jedno, já to chci pro manželku, ona s tím bude vozit děti do školky, pak kadeřník a fitness, takže najede asi 15km denně."

Až to budou nabízet v Alze, tak bude odpověď prodejce na všechny otázky jednoduchá "Já nevím, ale mrkněte do návodu, tam máte vše napsané" :)))

---

<_-@--°°°°°°°-@-_>
Kia Soul EV 2016, 60 tis. km

Taky dobrá odpověď :-)

Sranda je, že všichni řeší u EV dojezd, ale 75% řidičů neujede více jak 55 km denně a pro 70% řidičů je spotřeba hodně důležitá, to jsou ale paradoxy :)))

---

<_-@--°°°°°°°-@-_>
Kia Soul EV 2016, 60 tis. km

-

---

<_-@--°°°°°°°-@-_>
Kia Soul EV 2016, 60 tis. km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vhledem k tomu, že Tesla model X stojí také 4 mega, ale zpracování bude na výrazně lepší úrovni, tak to asi tak bude, každá sranda něco stojí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a prý že to nejde :))))

Nový akumulátor chce poslat lithium na smetiště dějin. Díky nanotrubicím z uhlíku je lehký, ekologický a bezpečný

m.ihned.cz/zahranicni/c1-65858750-uhlikovy-akumulator-chce-poslat-lithium-na-smetiste-dejin-diky-nanotechnologii-je-tenky-a-ekologicky-nezavadny

3 elektromotory?? nepřehání to už VW Audi? a kára bude za 4ry mega v základu héén ;)

PS: nejde vkládat bez registrace soudruzi, ty kódy nefachachčit ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Koncept mel 3 motory, kolik bude seriovy model se nikde nepise...
Jinak ono to muze mit smysl napr kdyby chteli pouzit vektorovani tociveho momentu, ale to je ciste teorie....

Obrázek uživatele Josef

Na to je lepší použít dva motory a speciální diferáky ne? Stejně tam ten diferák musí být...

Tak to také mělo být (a v prototypu bylo) dva motory vzadu s elektronickým diferenciálem a jeden ve předu. Toto je asi ta nejlepší koncepce co se dá dnes použít a zároveň ještě není cenově úplně mimo.

Obrázek uživatele Josef

No, nevím jestli je výhodnější dát dva elektromotory na nápravu a zbavit se tak mechanického diferáku nebo dát jeden elektromotor a k tomu speciální diferák. Řekl bych, že bude hodně záležet na ceně těch elektromotorů. Diferák bude vždy jen pár pečlivě obrobených ozubených kol, případně s elektromagneticky ovládanou viskospojkou. Tedy na výrobu levnější, než elektromotor...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Elektromagneticky ovládaná viskospojka neexistuje
Ale já bych volil určitě dva elektromotory

Obrázek uživatele Josef

Proč ne? Copak u viskospojky nemohou být elektromagnetické ventily?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ak čemu by tam byly ? Viskospojka se zatahuje sama zhoustnutím oleje při prokluzu, na tom žádný ventil nic nezmění.
Buď je spojka automatická viskózní, nebo má lamely přitlačované externím řízením ale taková se už nedělá jako viskózní, nemělo by to žádný smysl

Obrázek uživatele Josef

Oukej. Možná jsem omylem označil jako viskospojku něco, co dovede měnit moment.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na změnu momentu se používá nejčastěji obyčejný převod ozubenými koly, anebo tys možná myslel měnič momentu. Ten ale elektromotor celkem k ničemu nepotřebuje

Obrázek uživatele Josef

Hm, zřejmě se nechápeme. Šlo mi o to, že když dáte dozadu dva elektromotory, můžete samozřejmě vektorovat tah naprosto přesně a bez problémů. Otázkou ovšem je, jestli to nejde udělat levněji s jedním elektromotorem a následným zpřevodováním či jiným technickým řešením. Obecně nutně nepovažuji řešení s více motory vždy za výhodnější.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

S jedním motorem jde moment vektorovat buď s diferenciálem a přibrzďováním kol což je hodně ztrátové, nebo velmi složitým diferenciálem s přídavnými planetovými převody, anebo pohonem každého kola přes jeho samostatnou spojku.
Ty dva motory jsou myslím daleko elegantnější řešení

Obrázek uživatele Josef

Elegantnější určitě. Otázkou je, jak je to cenově. Podle mě i složitý diferák s planetovým soukolím bude levnější než elektromotor s hromadou mědi a magnety ze vzácných kovů. Ale třeba se pletu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

On ten diferák je fakt složitý, konstrukčně i výrobně. Já bych určitě preferoval dva motory

Obrázek uživatele Josef

Ok.

Ty dva motory se určitě dají lépe řídit(přesně dávkovat moment) a tak vždy nabídnou lepší a přesnější dynamiku zásahu než mechanické řešení. Mimochodem v konceptu Audi, aby toho nebylo málo, toto bylo kombinované ještě s natáčením zadní nápravy. Mimochodem analogický systém testovali i na tom nebožtíku od Faraday Future.

Samozřejmě že toto řešení bude stát ranec, ale zas je to levnější než tuto vymoženost vědy a techniky mít i vpředu. :-)

Obrázek uživatele Josef

No já vím, že třeba Honda Legend to měla na všech čtyřech kolech. A má to myslím i Nissan GTR.

Jasně, podle mne na to jde Audi podle toho konceptu dobře neboť nejenom že konečně dohání technologii Tesly, ale v něčem ji i překonává byť pravda za vyšší cenu. Ale Audi si to může dovolit. Navíc Tesla bude mít teď mnohem větší problém opět technologicky uskočit bez překopání celé platformy podvozku u modelu S/X.

Pěkný, jsem zvědav na ten termín výroby a ceny, to zase bude asi paleta.

---

<_-@--°°°°°°°-@-_>
Kia Soul EV 2016, 60 tis. km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak buď zvědavej dál. V článku se jasně píše, že to mají začít vyrábět příští rok a má to být konkurent Tesla X, takže normální prodej rok 2019 a cena 3-5 milionů Kč.

Díky za info, pěkný, určitě to bude předem na 2 roky vyprodaný :)

---

<_-@--°°°°°°°-@-_>
Kia Soul EV 2016, 60 tis. km


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol